هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد

پروفرتیل - ProFertil

ویتامین ها،مکمل ها،المنت ها

تعداد بازدید :875

مشخصه ها :

- ترکیبی از ویتامین
- کمک به تنظیم باروری در مردان

شرایط نگهداری :

- در جای خشک و خنک و دور از نور نگهداری شود .
- حداکثر دمای لازم برای نگهداری 25 درجه سانتیگراد است .

روش مصرف :

دو کپسول در روز با غذا یا پس از آن ، به همراه مایعات میل کنید .
کپسول ها باید حداقل در یک دوره 3 ماه مصرف شوند تا هر یک از مراحل ( ا س پ ر م )اتوژنز را تقویت کند . در هر صورت پروفرتیل می تواند و باید تا وقوع حاملگی مصرف شود . برای دریافت پاسخ به سوالات خاص در مورد مدت زمان مصرف و یا اطلاعات بیشتر ، لطفا با پزشک خود مشورت کنید .

هشدار مصرف :

- تحت نظر پزشک مصرف شود .
- لطفا قبل از اولین مصرف یا تغییر دستور مصرف ، با پزشک خود مشورت کنید .
- این محصول غذای کامل نیست و به عنوان تنها منبع غذایی در نظر گرفته نمی شود و نیز جایگزینی برای رژیم غذایی متعادل و متنوع نیست .
- قواعد زندگی سالم باید رعایت شود .
- دور از دسترس کودکان نگهداری شود .

توضیحات :

ترکیبی از ویتامین جهت کمک به تنظیم باروری در مردان

در سال های اخیر ، اهمیت درمان های باروری بری زوج هایی که تمایل به بچه دار شدن دارند در پزشکی افزایش پیدا کرده است . مطالعات جمعیت شناسی نشان می دهد که امروزه یک ششم تا یک هفتم از زوج ها به طور ناخواسته فرزندی ندارند و علت آن هم می تواند به اختلالات باروری در هر دو جنس نسبت داده شود .
بر طبق برآورد های سازمان جهانی بهداشت (WHO) دلایل ناباروری زوجین می تواند در 20 درصد موارد ناشی از وجود اختلالات در هر دو زوجین باشد ، در 40 درصد موارد تنها به دلیل اختلال در مردان و در 40 درصد موارد باقیمانده به دلیل اختلال در زنان باشد . مشکلات باروری مردان معمولا به دلیل اختلال در ( ا س پ ر م )اتوژنز ( مراحل فیزیولوژیکی تشکیل و بلوغ سلول های ( ا س پ ر م ) ) است که باعث کاهش کیفیت و کمیت تولید سلول های ( ا س پ ر م ) می شود . در واقع این بدین معنی است که در مقایسه با مقادیر نرمال ( که برای باروری موفقیت آمیز ضروری است ) ، تعداد و تحرک سلول های ( ا س پ ر م ) به صورت قابل توجهی کاهش پیدا کرده و یا تعداد ( ا س پ ر م ) های ناقص به شدت افزایش می یابد . در بیشتر موارد هم ترکیبی از این سه عامل وجود دارد .
بر خلاف راه های درمانی متعددی که برای زنان در دسترس است ، روش درمان مردان تنها به بهبود یک عامل ، یعنی کیفیت ( ا س پ ر م ) ، محدود می شود . تحقیقات نشان می دهند که مواد ریز مغذی خاصی اثر مثبتی روی تعداد ، حرکت و شکل سلول های ( ا س پ ر م ) دارند و بنابراین باروری مردان می تواند از طریق روش تغذیه ای - فیزیولوژیکی بهبود پیدا کند .
( ا س پ ر م )اتوژنز ، روند بیولوژیکی بسیار پیچیده ای دارد و چندین هفته ( معمولا حدود 12 هفته ) طول می کشد . در طی این فرایند ، بدن انسان نیاز به مواد مغذی ضروری مختلفی برای تقویت مراحل مختلف رشد و تکامل سلول های ( ا س پ ر م ) پیدا می کند . از جمله این مواد می توان از ویتامین ها ، مواد شبه ویتامینی ، عناصر کمیاب ، مواد معدنی و آمینو اسید ها اشاره کرد . تنها این مواد مغذی می توانند شرایط مطلوب برای عمل ( ا س پ ر م )اتوژنز سالم و طبیعی را فراهم کنند .
نیاز به این مواد مغذی در بدن مردانی که دچار اختلالات باروری هستند ، به شدت افزایش می یابد . می توان گفت که مراحل طبیعی تولید ( ا س پ ر م ) با دریافت منظم مقادیر کافی از ترکیب متعادل و هدفمندی از مواد مغذی خاص ، تقویت می شود .
تاکنون تاثیر هر کدام از مواد مغذی متعددی که در ( ا س پ ر م )اتوژنز ضروری محسوب می شوند ، به صورت جداگانه تجزیه و تحلیل شده و نتایج حاصل از این مطالعات هم از سوی پژوهشگران معتبر منتشر شده اند . فرمولاسیون منحصر به فرد مواد متشکله موجود در پروفرتیل در پی این نتایج علمی انجام شده است و ترکیب خاص پروفرتیل توسط مطالعات بالینی متعددی به اثبات رسیده است و این محصول دارای حق امتیاز محفوظ یا Patent می باشد . پروفرتیل محصولی است که به طور ویژه جهت بهبود کیفیت ( ا س پ ر م ) و در نتیجه کمک به باروری مردانی که قصد بچه دار شدن دارند ، تهیه شده است .

اطلاعات تغذیه ای

پروفرتیل یک مکمل تغذیه ای است که به منظور بهبود باروری در مردانی که قصد بچه دار شدن دارند ، استفاده می شود .
با مصرف منظم پروفرتیل طبق دستور پیشنهاد شده و به دلیل ویژگی های خاص ترکیبات مغذی آن ، می توان به بهبود وضعیت یک یا چند شاخص مطرح در کیفیت ( ا س پ ر م ) کمک کرد . این شاخص ها معمولا شامل حرکت ( ا س پ ر م ) ها ، تراکم سلول های ( ا س پ ر م ) ، حجم ( ا ن ز ا ل ) و ساختار سلول های ( ا س پ ر م ) می شوند .
ترکیب ویژه پروفرتیل که اثر گذاری آن در مطالعات اثبات شده ، بر طبق نیاز های تغذیه ای مردانی تنظیم شده است که دارای اختلالات باروری هستند و قصد بچه دار شدن دارند .

سلنیوم :به ( ا س پ ر م )اتوژنز نرمال کمک می کند . این عمل که مراحل بیولوژیکی تشکیل ( ا س پ ر م ) را شامل می شود ، نیاز اصلی در قابلیت تولید مثلی یک مرد است . بنابر این ( ا س پ ر م )اتوژنز نرمال احتمال باروری تخمک زن توسط ( ا س پ ر م ) مرد را افزایش داده و در نتیجه احتمال لقاح هم بیشتر می شود .

روی :به باروری و تولید مثل نرمال کمک می کند . کمک به تنظیم فرایند باروری در مردان پیش نیاز مهمی برای بالا بردن احتمال عمل لقاح است .

فولات :به متابولیسم نرمال هوموسیستئین کمک می کند . یکی از دلایل اصلی پایین بودن کیفیت ( ا س پ ر م ) ، میزان بالای هوموسیستئین در بدن مردان است . هوموسیستئین محصول متابولیکی است که از شکستن پروتئین ها آزاد می شود . تجمع هوموسیستئین باعث مختل شدن جریان خون در بیضه ها شده و در نتیجه تعداد و تحرک ( ا س پ ر م ) کاهش می یابد .

فولات :به سنتر نرمال آمینو اسید ها کمک می کند . تنظیم سنتر آمینو اسید ها یک شرط مهم برای افزایش کیفیت ( ا س پ ر م ) است . مثلا با سنتز آمینو اسید هایی مانند لیزین و متیونین ، ال کارنیتین در بدن تشکیل شده و همچنین با سنتر آمینو اسید های گلوتاتیون تشکیل می شود .

ویتامین E و سلنیوم :به محافظت سلول ها در برابر استرس اکسیداتیو کمک می کنند . اصطلاح ( رادیکال آزاد ) ( ROS-گونه فعال اکسیژن ) به مولکول هایی اشاره دارد که یک یا چند الکترون آزاد داشته و می توانند به سادگی با مواد اطراف واکنش نشان دهند . اگر مقدار ROS از یک حد فیزیولوژیک بیشتر شود ، منجر به استرس اکسیداتیو و در نتیجه آسیب سلولی می گردد .
در مایع منی ، استرس اکسیداتیو منجر به کاهش تعداد و تحرک سلول های ( ا س پ ر م ) می شود . استرس اکسیداتیو همچنین منجر به تغییراتی در ساختمان DNA ( شکسته شدن رشته DNA ) ( ا س پ ر م ) هم می گردد .

عوارض جانبی

در مطالعات بالینی ، هیچ گونه عارضه ای با مصرف پروفرتیل گزارش نشده است .

Vegi-Capsule : پوشش کپسول از منشا گیاهی ( سلولز ) ساخته شده است . عاری از افزودنی های حیوانی است و به راحتی تحمل می شود .

ترکیبات ( هر 2 کپسول ) :

نام

مقدار

نیاز روزانه

L-arginine

250 mg

*

coenzyme Q10

15 mg

*

vitamin E

120 mg

*

zinc

40 mg

*

Folic acid

800 mcg

*

Glutathione

80 mg

*

selenium

60 mcg

*

Energy kj/kcal

11.8/2.8

*

Protein

369.6 mg

*

Carbohydrate

5.6 mg

*

Fat

47.2 mg

*

Bread units

0.0002

*


* : نیاز مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است
** : مقدار به کار رفته از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است

 

کلمات کلیدیاین مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذاریددیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد