هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد

تئولین - TEOLIN - تنفسی

تعداد بازدید : 49352
اطلاعات دارویی

ترکیب:
هر 10 میلی لیتر آمپول تئولین حاوی 250 میلی گرم آمینوفیلین (تئوفیلین – اتیلن دی آمین) در محلول استریل آبی می باشد.

فارماکولوژی:
تئوفیلین به طور مستقیم روی ماهیچه های صاف راه های هوایی و رگ های خونی ریوی اثر گذاشته و آن ها را متسع می نماید. این عمل از طریق مهار انتخابی فسفودی استرازهای خاصی که باعث افزایش cAMP (آدنوزین مونو فسفات حلقوی) داخل سلولی می شوند، صورت می پذیرد.

کاربرد:
آمپول تئولین به منظور پیشگیری و درمان علائم آسم برونشیال به کار می رود. این محصول باعث بهبود کارایی ریوی و کاهش فراوانی و شدت علائم آسم مانند خس خس سینه، سرفه یا تنگی نفس می شود. آمینوفیلین ممکن است در درمان انسداد برگشت پذیر راه های هوایی ناشی از برونشیت مزمن، آمفیزم و یا دیگر بیماری های ریوی مسدودکننده مزمن به کار رود.
آمینوفیلین در درمان آپنه با طول زمان 20 ثانیه یا بیشتر با علت ناشناخته در نوزادان کاربرد دارد. آمینوفیلین می بایستی همراه با دیگر درمان ها مورد استفاده قرار گیرد. آمینوفیلین همچنین به منظور معکوس سازی عوارض جانبی دی پیریدامول ناشی از آدنوزین از جمله آنژین پکتوریس، آریتمی بطنی و اسپاسم برونش به کار می رود.

مقدار و چگونگی مصرف دارو:
بزرگسالان: به عنوان گشادکننده برونش در افراد سيگاری مقدار   mcg/kg 700 در هر ساعت، در افراد غير سيگاری مقدار mcg/kg 400 در هر ساعت و در بيماران مسن يا مبتلايان به نارسايی قلبی يا کبدی مقدار   mcg/kg200 در هر ساعت انفوزيون می شود.
کودکان:
نوزادان نارس و کوچکتر از 24 روز: mg/kg 1 هر 12 ساعت انفوزيون می گردد.
نوزادان نارس و بزرگتر از 24 روز: mg/kg  1/5 هر 12 ساعت انفوزيون می گردد.
نوزادان طبيعی تا سن 52 هفتگی : روزانه{ 5 + ( سن برحسب هفته)×0/2} انفوزيون می گردد.
نوزادان طبيعی تا سن 26 هفتگی: مقدار مصرف تام دارو در سه مقدار منقسم روزانه (هر 8 ساعت) تجويز می گردد.
نوزادان طبيعی با سن 52-26 هفتگی: مقدار مصرف تام دارو در چهار مقدار منقسم روزانه (هر 6 ساعت) تجويز می گردد.
کودکان 9-1 سال: مقدار   mcg/kg 800 در هر ساعت انفوزيون وريدی می گردد.
کودکان 16-9 سال: مقدار   mcg/kg 700 در هر ساعت انفوزيون وريدی می گردد.
در صورت تجويز طولانی مدت، سنجش غلظت سرمی تئوفيلين و ارزيابی پاسخ بيمار به آن برای دستيابی به غلظت مناسب درمانی و به حداقل رساندن خطر سميت دارويی توصيه می گردد.

شکل دارویی:
آمپول های 10 میلی لیتری تئولین در جعبه های 5 عددی عرضه می شوند.

کلمات کلیدیاین مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذاریددیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star TOP 10

  • مقالات
  • بیمارستان
  • دکتر
  • دارو
این علائم هشدار می دهند که کبدتان پر از سم است! جدیدترین مدل مانتو ۲۰۱۵ کبد چرب را با این گیاهان دارویی و بدون قرص درمان کنید وقتی متوجه علاقه شدید برادر شوهرم به خود شدم او را در نبود شوهرم به خانه آوردم و .. اگر می خواهید سرطان نگیرید این دوماده را همزمان مصرف کنید! با سوزاندن این گیاه در خانه افسردگی را بدون دارو درمان کنید با این تست ساده، در 60 ثانیه از سلامت قلبتان باخبر شوید هشدار؛ بدن قبل از سکته خبرتان می دهد! +علائم ۵ نشانه اینکه طرفتان شما را برای رابطه جنسی می‌خواهد نه عشق بیماری هایی که بعد از 50 سالگی به سراغتان می آیند پسر جوان را وقتی کسی نبود به خانه آوردم! / باید برخی مسائل را رعایت می کردم ولی.. ۷ روز سیر و عسل بخورید تا معجزه سلامتی را در بدن تان تجربه کنید چند تمرین برای درمان افتادگی سینه سرنوشت 11 خواهر و برادر محمدرضا پهلوی چه شد؟ دستور معجونی که رگ های قلبتان را می شوید! قرص كلرديازپوكسايد چیست؟ نشانه های مخفی افراد باهوش؛ احتمالا شما هم باهوش هستید ولی … ضد دردی که از مورفین هم قوی تر است! باقی مسکن ها را دور بریزید… این معجون طبیعی سلول های سرطانی را در ۴۲ روز می کشد! مهمترین علائم هشدار دهنده سرطان معده


مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد