هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد

سوی منوپوز

ویتامین ها،مکمل ها،المنت ها

تعداد بازدید :11734

اجزاء فرآورده:

هر کپسول حاوی 50 میلی گرم ایزوفلاون سویا می باشد.

خاصیت درمانی مورد نظر:

کاهش عوارض یائسگی، ضد گر گرفتگی، تعریق شبانه و پوکی استخوان، تنظیم کننده هورمون زنانه.

نحوه و مقدار مصرف:

دو کپسول در روز همراه با غذا.

آثار فارماکولوژی و مکانیسم اثر:

با شروع دوران یائسگی ترشح هورمون های زنانه توسط تخمدان کاهش یافته و سبب می شود تا به تدریج عادت ماهیانه نا منظم شده و فرد به مرحله پیش از یائسگی وارد شود. به تدریج طی چند سال عادت ماهیانه کاملاً قطع شده و فرد به مرحله یائسگی وارد می شود. در دوران پیش از یائسگی و دوران یائسگی مشکلاتی گریبان گیر خانم های میان سال شده که می توان به مواردی از جمله: گر گرفتگی و تعریق شبانه، پوکی استخوان، افزایش چربی خون، افسردگی و افزایش چین و چروک های پوستی اشاره کرد. این دارو دارای ترکیباتی به نام ایزوفلاوون ها بوده که دارای ساختاری شبیه استروژن (هورمون زنانه) هستند.

در دوران یائسگی که فعالیت تخمدان ها در تولید استروژن کاهش می یابد، هورمون های گیاهی موجود در گیاه سویا ( فیتو استروژن ها) می توانند در بدن اثرات محافظت کننده ای در برابر عوارض یائسگی از جمله گرگرفتگی و تعریق شبانه از خود نشان دهند. از طرف دیگر این ترکیبات دارای خواص آنتی اکسیدانی بوده و از اکسیداسیون LDL (کلسترول بد) جلوگیری کرده و بدین طریق خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی را کاهش می دهد و همچنین سبب محافظت پوست در برابر رادیکالهای آزاد می شوند. تحقیقات نشان داده اند ترکیبات سویا با خواص آنتی اکسیدانی خود می توانند اثرات ضد سرطانی داشته باشند. این محصول نه تنها برای خانم های یائسه مفید بوده بلکه تحقیقات نشان داده اند مصرف آن در آقایان در پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات نقش مهمی دارد. ایزوفلاوون های سویا با داشتن خواص شبه استروژنی در بدن به جذب کلسیم کمک کرده و در پیشگیری از پوکی استخوان در خانم های یائسه نقش دارند.

عوارض جانبی:

در صورت استفاده از دوز توصیه شده عوارض جانبی مشاهده نشده است مگر در کسانی که نسبت به گیاه سویا یا مواد بکار رفته در فرآورده حساسیت داشته باشند که بصورت ناراحتی های معده، سر درد و بی قراری بروز نماید.

موارد عدم مصرف و نکات قابل توصیه:

سویا باعث کاهش جذب آهن، لووتیروکسین، تاموکسیفن، و وارفارین می گردد. بهتر است بین مصارف این دارو با داروهای ذکر شده فاصله زمانی 2 ساعت باشد. این دارو نباید همزمان با داروهای کاهنده فشار خون و ضد افسردگی های از دسته MAOI مصرف شود.

شرایط نگهداری:

دارو را در دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد و دور از رطوبت نگهداری نمایید.

دارو را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.

کلمات کلیدیاین مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذاریددیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


پاسخavator
عزيزه عباسيان
۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۶:۱۶
من اين قرص را دكتر بهم داده چون هم چربى بد خونم بالاست وهم تيروييديتم را بيشترين ان را برداشته اند وبدنم غضروف سازى ندارد عصبى هم هستم تنگى نفس هم دارم واز سيپپ لستفاده ميكنم رگهاى بدنم خيلى درد دارد ونميدانم در مورد اين قرص سويا به نامmanhae soya-free چگونه مصرف كنم


  avator
  پیام غلامرضایی
  ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۸:۳۴
  با سلام دوست عزيز.استفاده از مقدار و دوز دارو و چگونگی مصرف دارو بستگی به وضعیت بیماری شما دارد و هیچ شخصی به اندازه خود پزشک شما نمی تواند شما راهنمایی کند.

  star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
  مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
  هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد