بیمارستان عيوض زاده تهران

بیمارستان عيوض زاده تهران


تاریخ : 2017-09-09T12:41:00+04:30تعداد بازدید :4481


 بيوگرافي دكتر عيوض زاده
 
دكتر عيوض زاده در شهر تبريز و در يك خانواده مسيحي آشوري چشم به جهان گشود و "جاني" نام گرفت او دوران كودكي و نوجواني خود را در شهر اروميه سپري نمود و پس از اتمام دوره دبيرستان به خواست پدر جهت ادامه تحصيل در دانشكده پزشكي عازم تهران گرديد ليكن عشق او به مهندسي موجب گرديد كه در دانشكده فني ثبت نام نمايد اما پدر كه عشق تربيت يك پزشك را سالها در دل پرورانده بود به محض اطلاع از اين اقدام جاني، از او خواست كه در دانشكده پزشكي ثبت نام كند و در غير اين صورت از خير هرگونه حمايت مالي بگذرد. اين درخواست موجب شد كه او بالاجبار در دانشكده پزشكي شروع به تحصيل نمايد و بتواند در سايه تلاش و هوش وافري كه يك خصيصه خانوادگي به شمار ميرفت، به عنوان يك دانشجوي برجسته تحصيل خود را به اتمام رساند. او به كار و تلاش به عنوان يك عمل مقدس مي‌نگريست، از نظر او هر كاري كه قرار بود انجام شود بايد با حد اكثر تلاش و بدون شكست به ثمر مي‌رسيد.
 
پس از اتمام پزشكي در بيمارستاني كه در آن زمان بيمارستان باهر نام داشت با آقاي دكتر باهر شروع به كار كرد اين بيمارستان بعدها به بيمارستان باهر- عيوض‌زاده تغيير نام داد. جاني در حين طبابت، در زمينه تخصصهاي جراحي عمومي و زنان و زايمان آموزش ديد و پس از مدتي در هر دو رشته تخصص گرفت.
 
او بعدها تمام سهم بيمارستان دكتر باهر را خريداري نمود و در سال 1340 بيمارستان و زايشگاه خصوصي عيوض‌زاده را تاسيس كرد. در سال 1349 دكتر عيوض زاده به قصد ساخت مدرن‌ترين و مجهز‌ترين بيمارستان زمان خود، در محل فعلي بيمارستان، اقدام به خاك‌برداري نمود و 7 سال بعد در سال 1356 آنرا به اتمام رساند. اين بيمارستان بگونه‌ايي ساخته شده بود كه بتواند با بهره‌گيري از بهترين متخصصان موجود، خدمات طبي مورد نياز بيماران را در كليه زمينه هاي تخصصي ممكن ارائه دهد.
 
در طي جنگ با عراق، اصابت يك فقره موشك اسكاد به محوطه بيمارستان موجب تخريب درمانگاه، اتاق اورژانس، مركز دياليز، و دپارتمان فيزيوتراپي گرديد. در اين حادثه يك پزشك و يك مادر با كودك خود جان باخته و به شهادت رسيدند. به رسم يادبود اين شهيدان، در وسط محوطه بيمارستان و در محل اصابت موشك باغچه ايي احداث شده و با گل آراسته شد.
 
پس از اين حادثه دكتر عيوض زاده با وجود تمام سختيها و مشقات موجود در تامين لوازم و تجهيزات مورد نياز براي تعمير بيمارستان، مجددا همت گمارده و در مدت كمي بيمارستان را بازسازي نمود تا روند ارائه خدمت به بيمارانش مختل نگردد.
 
دكتر عيوض زاده در خدمت به بيمارانش به سختكوشي و رعايت اصول اخلاقي اعتقاد خاصي داشت و معتقد بود كه شغل او بعنوان مسئوليتي سنگين از جانب خدا و جامعه به او اعطا شده و از اين امر برخود مي‌باليد. به نظر او كوتاهي در خدمت به مردم به منزله خيانت به خدا و مردمي است كه به او اعتماد كرده اند او بازنشستگي را مانند بيماري‌اي مي‌دانست كه مي‌تواند فرد را زودتر از موعد به كام مرگ فرو برد و بدين جهت تا آخرين روز، قبل از آنكه جهت مداوا به امريكا سفر كند، صادقانه كار و تلاش كرد.
 
آنچه را كه دكتر جاني عيوض زاده از خود به ارث گذاشته مي‌توان در يك جمله "خدمت براي سلامت همنوع " نام گذاشت چراكه ميراث او عبارتست از بيمارستان عيوض زاده و‌ 4 فرزند كه 3 تن از آنان در تخصصهاي زنان و زايمان، جراحي روده و روماتولوژي به خدمت همنوعان خود مشغول هستند. و هم اكنون دو نوه دختر او يكي تخصص زنان و زايمان با فلوشيپ نازائي و ديگري تخصص بيهوشي را به اتمام رسانده و نوه پسر نيز در حال گذراندن تخصص جراحي عمومي است و اميد است كه همچون پدران و پدر بزرگ سختكوش خود آوازه پزشكان سختكوش ايراني را در آنسوي مرزها يادآور گردند.
 
ميراث او در بيمارستان تخصصي عيوض زاده و با فرزندان و نوه هايش تداوم خواهد يافت همانگونه كه ياد و خاطره تلاشها و خدمات بي‌بديل آن زنده ياد تا ابد در جان و دل مردم اين مرز و بوم زنده خواهد ماند.
 
دكتر جاني عيوض زاده در تمام عمر خود صادقانه خدمت كرد.
 
تلفن بيمارستان : 5-66702121 
تلفن اورژانس : 66743158 
فاكس: 66702060 

وب سايت: 
www.eyvazzade.com 

ايميل: 
info@eyvzzade.com 
info@sourenahospital.com 

آدرس: 
تهران، خيابان جمهوری خيابان شيخ هادی، پلاك 277، بيمارستان سورنا (عيوض زاده ) برچسب ها :


این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد