بیمارستان گودرز یزد

بیمارستان گودرز یزد - یزد

تعداد بازدید : 2758
اطلاعات دارویی

تاریخچه بیمارستان و چگونگی اداره آن 

بنای بیمارستان گودرز از فروردین  1324 توسط فرزندان گودرز بنامهای شاه جهان، فریدون ، اردشیر ومهربان بنام پدرشان گودرز آغاز شد واز سال 1327 شمسی به بهره برداری رسید و آن زمان شامل بخش های جراحی و 30 اتاق جهت بستری بیماران بود . تجهیزات مدرن آنروز که همگی ساخت کشور آلمان واتریش بودند جهت بیماران یزد وتوابع مورد استفاده قرار گرفت . سرپرستی اولیه آن راجراح اتریشی بنام پروفسور ابراشر ودستیارانش عهده دار بودند افتتاح بیمارستان ونامگذاری آن در حضور وزیر بهداری وقت بنام بیمارستان گودرز صورت گرفت و همان روز افتتاح با حضور وزیر بهداری وقت اولین عمل جراحی کیسه صفرا در یزد توسط دکتر جراح ودستیارانش انجام گرفت . با توجه به اینکه تا آن زمان بیماران از بندرعباس ، کرمان ، یزد و توابع مجبور بودند جهت عمل جراحی با هزینه سنگین به تهران بروند جهت کسری درآمد بیمارستان توسط واقفین ، ساختمان بزرگی در تهران وقف نمودند که اجاره بهای آن به بیمارستان گودرز تخصیص داده شد . ساختمانهای ابتدایی بیمارستان عبارت بودند از:

1 . ساختمان اصلی بیمارستان شامل بخشهای درمانی ،اتاق عمل و اتاق زایمانهای غیر طبیعی ، رادیولوژی ، آزمایشگاه و داروخانه بوده است.

2.درمانگاه عمومی شامل : اتاق چشم ، گوش وحلق وبینی و ... بوده است .

3. واحد پشتیبانی مشتمل بر آشپزخانه  ، رختشویخانه ، تأسیسات و واحد ضد عفونی و استریلیزاسیون بوده است

از سال 1344 مسئولیت بیمارستان برعهده جناب آقای دکتر حاجب مرتاض گذارده شد وایشان در طول مدت مسئولیت خود از وجود پزشکان حاذق و توانمند استفاده نموده وزحمات زیادی را برای ارتقاء کیفی وکمی بیمارستان صورت داد.

در سال 1367 تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی و در سال 1377 تحت پوشش اداره کل اوقاف استان قرار گرفت . در حال حاضر این بیمارستان دارای 30000 متر مربع زیربنا و بیش از150 نفر متخصص وفوق تخصص و 300 نفر پرسنل تحت پوشش است که با 220 تخت بستری مشغول به ارائه خدمات درمانی وبستری  به همشهریان عزیز و همچنین مراجعین محترم استان های همجوار می باشد. در حال حاضربخش های درمانی این بیمارستان عبارتند از: درمانگاه تخصصی وفوق تخصصی مهدیه واقع در میدان مهدیه ، اورژانس و درمانگاه شبانه روزی، بخش های داخلی ، قلب، عفونی، جراحی، زنان و زایمان، اطفال، اعصاب مردان، ارتوپدی ، گوش وحلق وبینی،  ریه وکلیه ،غدد ،همودیالیز ،اتاق عمل، CCU، ICU، NICU، ECT. همچنین بخش های پاراکلینیکی و تشخیصی شامل: اکوکاردیوگرافی، تست ورزش، آزمایشگاه، رادیولوژی، داروخانه ، فیزیوتراپی، آندوسکوپی، برونکوسکوپی ، اسپیرومتری و سونوگرافی می باشد .

رتباط با ما

ارتباط حضوری : یزد - خیابان سلمان فارسی - کوچه بیمارستان گودرز - بیمارستان موقوفه خیریه گودرز

ارتباط تلفنی : ۴ - ۸۱ ۲۰ ۲۶ ۳۶ (۰۳۵)

              ۵ - ۸۱ ۱۰ ۲۶ ۳۶ (۰۳۵)

نمابر :           ۶۵ ۱۱ ۲۶ ۳۶ (۰۳۵)

پیامک : ۱۰۰۰۳۵۱۶۲۶۱۰۸۱

ایمیل : info@GoodarzHospital.ir

آدرس وبسایت : http://www.goodarzhospital.ir

برچسب ها :

این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذاریددیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star TOP 10

  • مقالات
  • بیمارستان
  • دکتر
  • دارو
جدیدترین مدل مانتو ۲۰۱۵ این علائم هشدار می دهند که کبدتان پر از سم است! کبد چرب را با این گیاهان دارویی و بدون قرص درمان کنید وقتی متوجه علاقه شدید برادر شوهرم به خود شدم او را در نبود شوهرم به خانه آوردم و .. اگر می خواهید سرطان نگیرید این دوماده را همزمان مصرف کنید! با سوزاندن این گیاه در خانه افسردگی را بدون دارو درمان کنید با این تست ساده، در 60 ثانیه از سلامت قلبتان باخبر شوید هشدار؛ بدن قبل از سکته خبرتان می دهد! +علائم ۵ نشانه اینکه طرفتان شما را برای رابطه جنسی می‌خواهد نه عشق بیماری هایی که بعد از 50 سالگی به سراغتان می آیند پسر جوان را وقتی کسی نبود به خانه آوردم! / باید برخی مسائل را رعایت می کردم ولی.. چند تمرین برای درمان افتادگی سینه ۷ روز سیر و عسل بخورید تا معجزه سلامتی را در بدن تان تجربه کنید سرنوشت 11 خواهر و برادر محمدرضا پهلوی چه شد؟ دستور معجونی که رگ های قلبتان را می شوید! نشانه های مخفی افراد باهوش؛ احتمالا شما هم باهوش هستید ولی … ضد دردی که از مورفین هم قوی تر است! باقی مسکن ها را دور بریزید… این معجون طبیعی سلول های سرطانی را در ۴۲ روز می کشد! مهمترین علائم هشدار دهنده سرطان معده فریز کردن لیمو :پس از خواندن این مقاله همه لیمو هایتان را فریز خواهید کرد


مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد