بيمارستان ابن سينا و دکتر حجازي

بيمارستان ابن سينا و دکتر حجازي - ارومیه

تعداد بازدید : 2041
اطلاعات دارویی

بیمارستان و مرکز آموزش روانپزشکی ابن سينا فعاليت خود را در سال ۱۳۵۹ هجری شمسی تحت عنوان<<مرکز جامع روانی >> در محلی واقع در خيابان احمد آباد مشهد آغاز کرد.چيزی نگذشت که اين مرکز به مکانی ديگر واقع در ميدان فردوسی مشهد انتقال يافت وتحت عنوان << بيمارستان رازی >> زير نظرسازمان تامين اجتماعی به فعاليتهای خود ادامه داد.

در همين سالها مسئوليت اداره، سرپرستی، وخدمت رسانی به بيمارستان << دکتر حجازی >> واقع در خيابان خواجه ربيع مشهد نيز بر عهده اين بيمارستان گذاشته شد.قابل ذکر است بيمارستان دکتر حجازی از مدتها قبل يعنی در سال ۱۳۲۸ هجری شمسی به همت آقای دکتر حجازی تاسيس شده بودوعمدتا به درمان و نگهداری بيماران روانی مزمن بويژه بيماران بی سرپرست میپرداخت.اين بيمارستان تا قبل از پيوستن به بيمارستان رازی به صورت خيريه واز طريق کمکهای مردمی اداره می گرديد.

درسال ۱۳۶۷ مجددا بيمارستان ابن سينا ( بيمارستان رازی آن زمان ) تغيير مکان داد و در محل جديدیکه همان محل کنونی است مستقر شد. همچنين نام بيمارستان از بيمارستان رازی به بيمارستان ابن سينا و سپس بيمارستان و مرکز آموزش روانپزشکی ابن سينا تغيير کرد. بعلاوه از آن تاريخ به بعداين مرکز بعنوان يکی از واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعاليت خود را دنبال کرد .

در سال ۱۳۷۹ مرکز بهداشت روانی و روانپزشکی شفا که يکی از بيمارستانهای وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد بود منحل گرديد و کليه وظايف آن اعم از آموزشی و درمانی به بيمارستان ابن سينا محول شد.اين تحول به نوبه خود مسئوليتها و وظائف بيمارستان ابن سينا را افزايش داد.

در حال حاضر بيمارستانهای ابن سينا و دکتر حجازی مشهد يکی از بزرگترين مجتمع های روانپزشکی کشور محسوب ميشود که علاوه بر خدمات آموزشی ، سرويسهای درمانی لازم را به گروه وسيعی از بيماران روانی بستری و سرپايی ساکن در استان های خراسان رضوی ، جنوبی و شمالی و حتی ساير استان های شرق کشور ارائه می کند.

  

برچسب ها :

این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذاریددیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star TOP 10

  • مقالات
  • بیمارستان
  • دکتر
  • دارو
این علائم هشدار می دهند که کبدتان پر از سم است! جدیدترین مدل مانتو ۲۰۱۵ کبد چرب را با این گیاهان دارویی و بدون قرص درمان کنید وقتی متوجه علاقه شدید برادر شوهرم به خود شدم او را در نبود شوهرم به خانه آوردم و .. اگر می خواهید سرطان نگیرید این دوماده را همزمان مصرف کنید! با سوزاندن این گیاه در خانه افسردگی را بدون دارو درمان کنید با این تست ساده، در 60 ثانیه از سلامت قلبتان باخبر شوید هشدار؛ بدن قبل از سکته خبرتان می دهد! +علائم ۵ نشانه اینکه طرفتان شما را برای رابطه جنسی می‌خواهد نه عشق بیماری هایی که بعد از 50 سالگی به سراغتان می آیند پسر جوان را وقتی کسی نبود به خانه آوردم! / باید برخی مسائل را رعایت می کردم ولی.. چند تمرین برای درمان افتادگی سینه ۷ روز سیر و عسل بخورید تا معجزه سلامتی را در بدن تان تجربه کنید سرنوشت 11 خواهر و برادر محمدرضا پهلوی چه شد؟ دستور معجونی که رگ های قلبتان را می شوید! نشانه های مخفی افراد باهوش؛ احتمالا شما هم باهوش هستید ولی … قرص كلرديازپوكسايد چیست؟ ضد دردی که از مورفین هم قوی تر است! باقی مسکن ها را دور بریزید… این معجون طبیعی سلول های سرطانی را در ۴۲ روز می کشد! مهمترین علائم هشدار دهنده سرطان معده


مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد