در ارتباط با همین مطلب بخوانید


برندگان جایزه گِرَمی را به ایران راه نمی دهند؟


تاریخ :یکشنبه,۲۵ مرداد ۱۳۹۴
تعداد بازدید :1854


آلبوم «ناگفته» حافظ ناظری منتشر شد، ولی ویزای نوازندگان آلبوم ناگفته صادر نشده است.

آلبوم ناگفته حافظ ناظری، اولین اثر از خاورمیانه که به صدر فروش آثار موسیقی کلاسیک جهان راه یافته، به تهیه کنندگی کمپانی سونی امروز به صورت دیجیتالی منتشر شد. این در حالی است که ویزای نوازندگان سرشناس آلبوم ناگفته حافظ ناظری که اغلب از برندگان جایزه گِرَمی هستند، برای کنسرت شهریور ماه «ناگفته» هنوز صادر نشده و وضعیت آن در هاله ای از ابهام است.


آلبوم ناگفته حافظ ناظری نخستین اثر از «پروژه سمفونی رومی» است که حافظ ناظری در چند سال گذشته مشغول کار بر روی آن بوده است. حافظ ناظری پیش از این آلبوم «مولویه» را در سال 2007 در خارج از ایران منتشر کرده که از سوی نشریات معتبری مثل لس آنجلس تایمز و بوستون گلوب، به عنوان یکی از پنج اثر برتر سال برگزیده شده است. نشریه لس آنجلس تایمز همچنین در سال 2009، حافظ ناظری را یکی از پدیده های فرهنگ جهان شناخته است.


آلبوم «ناگفته» 16 قطعه دارد و همانند سمفونی کلاسیک، چهار فصل یا موومان دارد، با این تفاوت که ساختار فرمال سمفونی در آن به هم ریخته و هر موومان خود دارای چند موومان است. این چهار فصل فصل آفرینش شامل دو قطعه «صلح اتمی» و «ماده سیاه» است. فصل هستی تنها دارای یک قطعه «زندگی» است. فصل «ناگفته» که بخش اصلی آلبوم را تشکیل می دهد، سوییتی در هفت موومان است که بر اساس هفت وادی عرفان یا «هفت شهر عشق» عطار نامگذاری شده اند: طلب، عشق، درک، رهایی، یگانگی، حیرت، عدم مطلق. فصل پایانی که «بازگشت ابدی» نام دارد، شش قطعه دارد: رقص کهکشان ها، نزول، رهایی، سکوت، عروج و در نهایت، جاودانگی.


از دیگر نکات برجسته درباره آلبوم ناگفته، حضور 38 برنده جایزه گِرَمی در آن است.

هنرمندان و نوازندگان برجسته ای نظیر دیپاک چوپرا و ذاکر حسین در این آلبوم با حافظ ناظری همکاری کرده اند. در سال گذشته قرار بود این هنرمندان برای برگزاری کنسرت آلبوم ناگفته به ایران بیایند، اما به رغم هماهنگی های انجام شده، مجوز حضور در ایران برای آنها صادر نشد. امسال نیز قرار است کنسرت آلبوم ناگفته در شهریور ماه برگزار شود، اما هنوز تکلیف ویزای هنرمندان سرشناس آلبوم «ناگفته» مشخص نیست و پاسخ روشنی از سوی مسئولان وزارت خارجه در این خصوص داده نشده است. با این همه، حافظ ناظری اعلام کرده که امسال مانند سال گذشته کنسرت خود را در صورت صادر نشدن ویزای هنرمندان آلبوم منتفی نمی کند و در صورت لزوم، با نوازندگان ایرانی «ناگفته» را به روی استیج می برد.

نسخه دیجیتالی آلبوم «ناگفته» از سایت بیپ تونز قابل دریافت است

beeptunes.com/album/54601413

به پنج نفر از کسانی که آلبوم ناگفته را از این وبسایت خریداری کنند، به قید قرعه پنج بلیت VIP دو نفره کنسرت حافظ ناظری اهدا خواهد شد.


منبع:http://www.beytoote.com

برچسب ها :



این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.






star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد