بهترین روش عطر زدن برای ماندگار شدن بوی آن


تاریخ :سه شنبه,۸ مرداد ۱۳۹۸
تعداد بازدید :364


بهترین روش عطر زدن به این صورت است که بعد از حمام، مقداری لوسیون بدن استفاده کنید و سپس روی نقاط گرم و دارای ضربان عطر بزنید. تنها یک یا دو نقطه کافی است تا همیشه بوی خوشی داشته باشید.

به گزارش بهداشت نیوز همه ما تمایل داریم که ماندگاری عطری که استفاده می کنیم افزایش پیدا کند، اما برای این منظور چه باید کرد؟ شیوه عطر زدن کمک می کند تا ماندگاری آن بیشتر شود. اگر محصول درستی را انتخاب کنید و به شیوه صحیح نیز آن را بکار ببرید، نتیجه مطلوبی خواهید گرفت. در این مطلب به شما بهترین روش عطر زدن را معرفی می کنیم تا ماندگاری عطر افزایش پیدا کند، پس به خواندن ادامه دهید.

بهترین روش عطر زدن

روش عطر زدن در ماندگار بوی آن تاثیر بسیاری دارد. این روش ها عبارتند از:

۱. ابتدا دوش آب گرم بگیرید. آب گرم باعث باز شدن منافذ پوست و جذب بیشتر عطر می شود.

۲. پوست را مرطوب کنید. یک پوست مرطوب عطر را بیشتر از پوست خشک جذب می کند، بنابراین شاید بد نباشد قبل از عطر زدن بدن را با لوسیون بدن مرطوب کنید. بهتر است از از لوسیون بدون بو استفاده کنید تا رایحه عطرتان خالص بماند.

&
بهترین روش عطر زدن، پوست را مرطوب کنید

۳. عطر و ادکلن خود را در حمام یا دستشویی نگهداری نکنید. گرما، نور و رطوبت ترکیب شیمیایی آن ها را تغییر می دهند.
۴. اگر اولین باری است که از عطرتان استفاده می کنید، ابتدا مقدار کمی از آن را روی قفسه سینه اسپری کنید تا به تدریج شما و اطرافیان به بوی آن عادت کنید. بعد می توانید روی چند نقطه دیگر نیز آن را اسپری کنید.
۵. عطر را روی نقاط گرم بدن اسپری کنید. گرما باعث می شود در طول روز رایحه عطر به طور مداوم انتشال پیدا کند. گرمترین نقاط بدن شامل سینه، گردن، زیر فک، مچ دست، ساعد و شانه هاست. لازم نیست روی تمام این نقاط عطر بزنید، تنها دو تا سه نقطه کافی است.
۶. بعد از اینکه عطر را روی نقطه مورد نظر اسپری کردید، آن را نمالید. معمولا پس از اینکه عطر را روی مچ دست اسپری کردیم، هر دو مچ را روی یکدیگر می کشیم، اینکار ماندگاری عطر را کاهش می دهد.
&
نکات بهترین روش عطر زدن

۷. تنها در صورت لزوم دوباره عطر بزنید. بسته به ماندگاری عطرتان، اگر مجددا نیاز بود روی مچ دست ها مقداری عطر اسپری کنید.
۸. اسپری کردن عطر و راه رفتن از میان آن کار بیهوده ای است. با اینکار تمام قطرات در هوا پخش می شوند.
۹. عطر را روی لباس اسپری نکنید. در اینصورت عطر با روغن های پوست ترکیب نمی شود و در نتیجه به آن بویی که باید نمی رسد.
۱۰. اگر از بطری های عطر بدون اسپری استفاده می کنید، مراقب باشید بیش از حد عطر نزنید. انگشت خود را روی در بطری بگذارید و به آرامی کمی آن را به عطر آغشته کنید و به صورت ضربه ای روی قسمت های موردنظر بدن بزنید.
۱۱. هرچه ملایم تر بهتر، بوی عطر باید کشف شود نه اینکه جلب توجه کند. کسانی که در نزدیکی شما هستند، باید از بوی خوش شما لذت ببرند نه اینکه با بوی زیاد اذیت شوند.
&
نقاط پیشنهادی برای عطر زدن
&

جمع بندی

حس بویایی ما یکی از قویترین حواس پنج گانه است. این حس به بخش حافظه مغز متصل است و ارتباط عمیقی با احساسات ما دارد. عطر زدن یک روش خاص برای این است که فراتر از قوه بینایی با دیگران ارتباط برقرار کنیم. به علاوه بوی عطر باعث می شود شما در خاطره ها بمانید و تاثیرگذار باشید، بنابراین در انتخاب عطر دقت کنید.

منبع:بهداشت نیوز

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد