با این روش ها پوستتان را درخشان تر کنید + دستورالعمل


تاریخ :چهارشنبه,۲۸ آذر ۱۳۹۷
تعداد بازدید :503


ماسک‌های خانگی می‌توانند با استفاده از ترکیبات اساسی که درمنزل پیدا می‌شوند تهیه گردند. ماسک‌های دست ساز و طبیعی بسیار ارزان‌تر ازانواع شیمیایی موجود در بازار بوده عوارض جانبی و منفی نیز برای پوستندارند.

همچنین درمان‌های طبیعی زیادی برای صاف، شفاف و درخشان شدنپوست در خانه وجود دارد. ماسک‌های خانگی هنوز هم دارای نتایج فوق العاده ایبر روی پوست هستند. در ادامه تعدادی از  ماسک‌های صورت که می‌توانند باعثصافی و شفافی پوست شوند را برایتان آورده‌ایم.

در اینجا سه دستور طبیعی برای ساخت 3 ماسک و لایه بردار خانگیبرایتان آورده‌ایم که می‌توانید براحتی مواد اولیه آن را در آشپزخانه خودپیدا کنید:

ماسک لایه بردار گوجه فرنگی

موادلازم:

۱عدد گوجه فرنگی بزرگ ارگانیک

2 قاشق چایخوری شکر قهوه ای

۱/۲قاشق چایخوری عسل

دستور تهیه: گوجه فرنگی را در یک کاسه شیشه‌ای خرد کنید و سپسبا شکر قهوه ای و عسل مخلوط کنید. به آرامی مخلوط حاصل را روی صورت خودماساژ دهید و بگذارید 55 دقیقه بر روی آن بماند. سپس صورت خود را شستشودهید و خشک کنید.

علت مؤثر بودن: لیکوپن موجود در گوجه فرنگی یک آنتی اکسیدانبسیار قوی است که با  رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند. شکر قهوه ای نیز یکلایه بردار بسیار خوب است.

ماسک مرکبات:

مواد لازم:

۱عدد سفیده تخم مرغ

۱قاشق چایخوری آب گریپ فروت تازه

۱قاشق چایخوری آب لیمو تازه

۲قاشق چایخوری خامه ترش (خامه نباید بدون چربی باشد)

دستور تهیه: سفید تخم مرغ در یک کاسه شیشه ای هم می‌زنیم تازمانی که پف کند. خامه ترش  را با گریپ فروت و آب لیمو مخلوط می‌کنیم. مخلوط حاصل را به سفید تخم مرغ اضافه می‌کنیم و سپس آن را به روی پوست تمیزصورت بمالید. بگذارید به مدت 15 دقیقه بر روی پوست باقی بماند و سپس آن راآبکشی کرده و صورتمان را خشک می‌کنیم.

علت مؤثر بودن: لیمو و گریپ فروت سرشار از اسید سیتریک هستند (یک آلفا هیدروکسی اسید  است) که یک لایه بردار طبیعی و همچنین آنتیاکسیدانی قدرتمند است. از این رو هر دو آن‌ها سبب نرم و روشن تر شدن پوستمی‌شوند. این ماسک، ماسکی ایده آل برای پوست‌های چرب است.

ماسک پاک‌کننده پوست دارچین

موادلازم:

۱/۲قاشق چایخوری پودر دارچین

2 قاشق چایخوری پودر شیر

۱قاشق غذاخوری چای بابونه تازه دم

۱/۴قاشق چایخوری عسل ارگانیک

دستور تهیه: مواد تشکیل دهنده را در یک کاسه شیشه ای مخلوطکنید تا یک خمیر نرم به دست آید. سپس به آرامی آن را بر روی پوست مرطوب ماساژ دهید. به مدت 2 تا 33 دقیقه بگذارید به روی پوست باقی بماند و سپسصورت خود را بشویید و به آرامی خشک کنید.

علت مؤثر بودن: اسید لاکتیک موجود در شیر یک لایه بردار استچای بابونه نیز تسکین دهنده و  دارچین نیز یک همانند یک اسکراب عمل می‌کند.


منبع:مجله اینترنتی پادرا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد