روش‌های عالی برای جلوگیری از پیر شدن دست ،گردن و آرنج‌!


تاریخ :یکشنبه,۱۰ دی ۱۳۹۶
تعداد بازدید :711


اولین چیزی که هنگام دیدن خود در آیینه می‌بینید چیست؟ آیا صورتتان نیست؟ شما ممکن است که زمان زیادی را برای این که صورتتان زیبا به نظر برسد صرف کنید و از کرم‌های متعدد، اسکراب و لوسیون برای پنهان کردن لکه­ هایتان مصرف می کنید. با این حال، آیا تا به حال به دیگر نقاط بدن که سن می‌تواند روی آن مثل صورتتان اثر بگذارد فکر کرده‌اید؟ مانند پیر شدن دست ،گردن و آرنج‌ و …

اکثر محصولات و درمان‌های ضد پیری روی صورت تمرکز دارند. وقتی صورت به یک اولویت تبدیل می‌شود،دیگر قسمت‌­های بدن معمولاً نادیده گرفته می‌شوند.اگرچه که صورت بیش‌تر از دست‌ها، پا‌ها و قفسه سینه در معرض نور خورشید قرار دارد، اما به این معنی نیست که نور خورشید روی آن‌ها اثر نمی‌گذارد و آن‌ها دچار پیری نمی‌شوند.

برای این که جذاب و جوان به‌ نظر برسید باید بر تمام نقاط بدنتان تمرکز کنید. این بار در نت‌نوشت به ۴ قسمت از بدن که معمولاً در رژیم ضد پیری در نظر گرفته نمی شوند و راه‌کار‌های محافظت از آن‌ها و جلوگیری از پیر شدن دست ،گردن و آرنج‌ و …در برابر نور خورشید می پردازیم.

دست‌ها

مثل صورتتان، دست‌هایتان نیز در معرض نور خورشید و تغییرات آب و هوا قرار دارند.

نور خورشید می‌تواند کلاژن موجود در پوست که باعث سفتی و محکم شدن آن می‌شود را در تخریب کند. اشعه UV  می‌تواند سلول‌های پوستتان را از بین ببرد، که این تغییر  باعث می­‌شود لکه‌های قهوه‌ای رنگی روی پوستتان ظاهر ‌شود. برای این که پوستتان در معرض تخریب نور خورشید قرار نگیرد، ضد آفتاب را فراموش نکنید.

هنگام پیری، پوستتان لاغر می‌شود، عروق روی دست‌تان برجسته و پوستتان چروک می‌شود. برای جلوگیری از پیر شدن دست ، باید همیشه پوست دستتان را مرطوب نگهدارید. یا از کرم­ هایی که  آنتی­ اکسیدان زیادی دارند استفاده کنید تا در برابر اثرات مخرب نور خورشید حفظ شود.

گردن

علائم پیری در گردن شامل چروک شدن، خطوط افقی و تغییر رنگ و بی­رنگ شدن هستند. با این حال، گردن درست زیر صورت قرار دارد و پوست لاغر‌تر می‌شود.  در نتیجه ریسک ابتلا به پیری زود‌رس افزایش پیدا می‌کند. اشعه UV فقط پوست دستتان را تخریب نمی‌کند بلکه روی گردن هم اثر می‌گذارد.

پوستتان لاغر و چروک می‌شود و لکه‌ها‌ی قهوه‌ای رنگ دست نیز ظاهر می‌شوند.

آرنج

شما حتماً متوجه شده‌اید که پوست اطراف آرنج‌ تان خیلی راحت و سریع دچار خشکی می‌شود. پوست آرنج‌ تان هر بار، هنگام حرکت دادن آن کشیده می شود. پوست آرنج‌‌تان در معرض سطوح مختلف قرار دارد و سلول‌های مرده گسترش پیدا می‌کنند و پوستتان خشک و سخت می‌شود بنابر‌این، بدون این که  پوستتان در معرض نور و خورشید قرار بگیرد، دچار پیری می‌گردد.

اگر چه که پوست آرنج از پوست صورت و دست ضخیم تر است، اما اگر آن را مرطوب نکنید خشک می‌شود و علائم پیری سریع‌تر ظاهر می‌شوند. برای از بین بردن پوست مرده، به طور منظم پوست آرنج‌تان را نرم کنید تا سلول­های جدید رشد کنند.

قفسه سینه

قفسه سینه نیز مثل دیگر قسمت‌های بدن‌تان می‌تواند چروک شود و خطوطی روی آن ظاهر شود. کلاژن به پوست حالت الاستیکی می‌دهد. که اگر از بین برود باعث می‌شود که پوست آویزان و چروک شود. درحالی که قرار گرفتن درمعرض نور خورشید مقصر اصلی است.

یک مسئله بسیار ساده دیگر این است که  موقعیت خواب شما نیز می تواند روی پوست شما تاثیر بگذارد.

بنابراین،علاوه بر کاهش قرارگرفتن در معرض نور خورشید، به پشت خود خوابیدن برای جلوگیری از چروک بر روی قفسه سینه،در جوان ماندن پوست موثر است.

اگر چه پوشاندن این علائم پیری سخت نیست، (می توانید لباس مناسبی بپوشید تا معلوم نباشند). اما چرا خودتان را محدود کنید؟ اگر یک قسمت از پوستتان شروع به پیر شدن کند، سخت است که دیگر قسمت‌های پوستتان را از روند پیری  برگردانید. بنابراین، بهتر است که به‌ زودی شروع به مراقبت از پوستتان کنید.


منبع:نت نوشت(تیم تحریریه)

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد