پوست برنزه یا پوست سفید!


تاریخ :جمعه,۸ بهمن ۱۳۹۵
تعداد بازدید :1062


بسیاری از ما برای داشتن پوستی برنزه متحمل زحمات بسیاری می شویم. از دراز کشیدن زیر آفتاب برای ساعت های طولانی گرفته تا استفاده از کرم پودرهای برنز کننده و حتی سولاریوم .دلیلش هم روشن است، پوست پرنزه مد است!
جالب آن است که بدانید پوست برنزه و آفتاب سوخته همیشه سمبل زیبایی نبوده است و نسل های پیش از ما اگر عکس هایی که ما با سربلندی برای نشان دادن رنگ نارنجی مایل به قهوه ای صورتمان می گیریم را ببینند متعجب خواهند شد.
در دوره ویکتوریا آرایش به معنایی که ما امروزه در ذهن داریم مبتذل محسوب می شد و مناسب خانم های با شخصیت و اصیل نبود. اما همانطور که حدس می زنید خانم ها در آن دوران نیز دغدغه زیبایی را داشتند و در راستای زیباتر شدن تلاش می کردند.
 در آن دوران ،رنگ پریدگی ، شفافیت و سفیدی پوست سمبل زیبایی بود و نشان می داد که فرد متعلق به کلاس اجتماعی بالایی است و ثروتمند است. اگر خانمی پوست سفیدو شفافی داشت به این معنا بود که احتیاجی به کار کردن در زیرآفتاب و رفت و آمد در خیابان ها را ندارد و در نتیجه پوستش از گزند آفتاب سوختگی به دور است .به همین دلیل زنان از آفتاب فراری بودند و تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض آفتاب جلوگیری می کردند.
خوردن سرکه یکی از راه های افزایش رنگ پریدگی پوست بود. بعضی حتی با کشیدن خط های آبی باریک بر روی پوست صورتشان این تصور را ایجاد می کردند که پوستشان آنقدر شفاف و سفید است که رگ های موجود در صورت از زیرش نمایان شده اند!

منبع:پورتال پادرا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد