مهم‌ترین علت نازک شدن موها


تاریخ :شنبه,۱۴ اسفند ۱۳۹۵
تعداد بازدید :1082


مهم‌ترین علت نازک شدن موها تغذیه نامناسب و خون رسانی ضعیف می‌باشد.

جلیل صداقت پیشه متخصص پوست و مو گفت: در خصوص نازک شدن تارهای مو علل زیادی وجود دارد ولی مکانیزم اصلی آن این می‌باشد که به هر دلیلی که خونرسانی به آن ناحیه ضعیف باشد و تغذیه فولیکولها مختل شود باعث نازک شدن موها می‌شود، وقتی تغذیه کافی نرسد و این عامل می‌تواند هم حمل و نقل را دچار مشکل کند، به اصلاح عروق باریک می‌شود خون رسانی ضعیف می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد:‌کسی ممکن است حمل و نقل او خوب باشد و هم جریان خون او ولی مواد غذایی به اندازه کافی نباشد، فرض کنیم رگ‌ها خیابان باشد و یک سری کامیون مواد غذایی را می‌برد و ممکن است خیابان آن قدر باریک باشد و نتواند عبور کند،‌ بنابراین حمل و نقل مختل می‌شود و مواد غذایی نمی‌رسد و یا کامیون ها عبور می‌کنند ولی زمانی که برسند داخل آن خالی از مواد غذایی می‌باشد.

این متخصص پوست و مو عنوان کرد:‌ عوامل دیگری در نازک شدن تارهای مو تاثیر دارد از جمله کمبود آهن که یکی از شایع ترین علل ریزش و نازک شدن تارهای مو در زنان می باشد، کمبود روی در بدن که فقدان ان باعث تضعیف ریشه مو و شکنندگی آن‌ها می‌شود، کمبود مواد معدنی و ویتامین ها که بهتر است از طریق مواد غذایی دریافت شود.


منبع:وبسایت انتخاب

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد