کاهش درد دندان درآوردن نوزاد با این نکات


تاریخ :یکشنبه,۲۰ دی ۱۳۹۴
تعداد بازدید :1858


دندان درآوردن یکی از چالش برانگیزترین زمان ها برای مادر و بچه است. در این مقاله ما به معرفی راهکارهایی که شاید کمتر در مورد آنها شنیده باشید، می پردازیم تا با استفاده از ابزارهای طبیعی که در خانه یا فریزر دارید به فرزندتان کمک کنید.

لطفا به خاطر داشته باشید که بسیاری از این راهکارها شامل اجازه دادن به او برای جویدن چیزی در دهانش است. بنابراین احتیاط کنید و از دادن چیزهایی که ممکن است خطر خفگی داشته باشد بپرهیزید و هرگز بدون وجود مراقب در کنارش از این راهکارها استفاده نکنید. این توصیه ها کاملا جنبه اطلاعاتی داشته و توصیه های پزشکی نیستند.

این ایده ها می توانند با استفاده از وسایلی که در گوشه و کنار خانه دارید، عملی شوند:

نان بیگل یخ زده
همیشه برای مواقع ضروری و فوری مقداری نان بیگل یخ زده در فریز داشته باشید.  (بیگل نوعی نان دوناتی شکل است که خمیر آن را به شکل حلقه درست کرده و پیش از پختنش آن را برای مدت کوتاهی در آب می‌جوشانند. در نتیجهٔ این کار نانی به‌دست می‌آید که مغزی متراکم، خمیری و جویدنی دارد و پوستهٔ آن قهوه‌ای‌رنگ و گاهی اوقات ترد است.)  بافت نان بیگل بسیار منحصر به فرد است و سردی آن هم بسیار برای لثه ها آرامش بخش است.

وافل یخ زده
بافت وافل مشابه بافت بیگل است اما طعم شیرین آن بسیار خوشایند است.

حوله لطیف و بابونه
یک حوله نرم و لطیف کوچک را با چای بابونه مرطوب کنید و آن را در فریزر قرار دهید تا سفت شود. بابونه به آرام شدن لثه ها کمک می کند و علاوه بر آن بافت حوله و سردی آن به کرخت شدن لثه ها و بهتر شدن آنها کمک می کند.

یخ خرد شده و حوله
کمی یخ را خرد کنید و آنها را داخل یک حوله لطیف قرار دهید و طوری آن را گره بزنید که یخها از آن خارج نشوند. کودک می تواند انتهای گره را با دست بگیرد و انتهای دیگر حوله را که یخ ها داخل آن قرار دارند در دهانش بجود.

میوه در پستانک غذاخوری
پستانک غذاخوری را با توت فرنگی یا سایر میوه های یخ زده پر کنید و به کودک اجازه بدهید آن را بجود. این راهکار بسیار نتیجه بخش است زیرا میوه یخ زده طعم بسیار خوشایندی دارد.

هویج تازه
دقت داشته باشید که هویج نباید یخ زده باشد. حتما از هویج کامل استفاده کنید تا نوزاد نتواند آن را گاز بزند و در گلویش بپرد. بهتر است از هویج های بزرگ وبسیار سرد استفاده کنید.

قاشق سرد
یک قاشق کوچک را برای مدتی در یخچال یا فریز قرار دهید و بعد آن را به فرزندتان بدهید تا در دهانش بکند.

سیب سرد
جویدن سیب سرد و لیز خوردن آن روی لثه ها احساس خوبی به او می دهد و یک راهکار خوشمزه است!


منبع:نی نی بان

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد