مادران بالای ۳۰ سال و تولد کودکان با هوش تر!


تاریخ :شنبه,۲۲ آبان ۱۳۹۵
تعداد بازدید :1681


بسیاری از خانم ها در دهه ی بیست سالگی تصمیم به مادر شدن می گیرند. بسیاری از پزشکان و حتی مادران تاکید می کنند که تا قبل از ورود به دهه ی ۳۰ زندگی شان حداقل یک فرزند بیاورند. چرا که در دهه ی ۲۰ یک زن، انرژی بیشتری برای تربیت کودک وجود دارد، چیزی که واقعا به وجود آن نیاز احساس می شود. اما تحقیقات جدید تئوری های قابل تاملی در این رابطه ارائه کرده است که تئوری های قبلی را مورد تردید قرار می دهد.

تحقیقات جدید نشان داده که فرزندانی که در اوایل دهه ۳۰ سالگی به دنیا آورده می شوند باهوش تر از کودکانی هستند که در دهه ۲۰ همان مادر به دنیا می آیند.

محققان معتقدند که شاید این امر به دلیل این باشد که زنان در دهه ۳۰ زندگی خود، شیوه سالم تری برای زندگی انتخاب می کنند و وقت بیشتری را برای فرزندشان می گذارند. زنان در این دهه از زندگی احتمال رفتارهای پرخطر مانند سیگار کشیدن و شیوه های ناسالم زندگی را کمتر انتخاب می کنند و احتمالا د راین دهه تحصیلات بالاتر و درآمد بیشتری نسبت به ۲۰ سالگی شان دارند.

این به این معنی نیست که زوج ها برنامه زندگی خود را تغییر بدهند و یا فرزند دار شدن شان را به تاخیر بیندازند بلکه این ادعا در کودکان رده سنی ۵ ساله انجام شده و مانند خیلی از تئوری های پزشکی دیگر برای آگاهی والدین مورد آزمایش قرار گرفته است و بدین معنی نیست که تمام کودکانی که در دهه ۳۰ سالگی مادرشان به دنیا می آیند باهوش تر از بقیه باشند.

اما احتمال اینکه روابط زوجین در دهه ۳۰ سالگی تثبیت شده باشد خیلی بیشتراز ۲۰ سالگی است که این مساله نیز به نفع فرزندان این زوج می باشد.

 

لینک منبع : http://netnevesht.ir/


منبع:نت نوشت(نویسنده : زهره خانی)

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد