بهترین سن فعالیتهای ورزشی برای کودکان چه موقع است - سلامت کودکان


تاریخ : یکشنبه,۲۴ خرداد ۱۳۹۴ تعداد بازدید :669

یک فوق تخصص ارتوپدی کودکان بر لزوم انتخاب رشته ورزشی مناسب برای کودکان تحت نظر متخصصان طب ورزشی به منظور کاهش خطر آسیب دیدگی مفاصل در بزرگسالی تاکید کرد.

دکتر تقی بغدادی:منطقه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه به دست آوردن دامنه حرکتی مطلوب در مفصل زانو و اصلاح تغییر شکل‌های ایجاد شده در زانو از فواید تعویض مفصل زانو است، گفت: هدف تعویض مفصل زانو از بین بردن دردی است که در این مفصل بر اثر ساییدگی، آرتروز، روماتیسم و تخریب سطح مفصلی ایجاد شده است که از عوامل شایع ایجاد درد در افراد بالاتر از 40 سال شناخته شده است.

با تخریب غضروف مفصلی زانو، حرکت مفصل دردناک می شود و خشکی و محدودیت حرکتی را به دنبال دارد که در این وضعیت می توان با تعویض سطوح مفصلی، حرکات مفصل را بهبود بخشید و درد را از بین برد. عمل جراحی تعویض مفصل زانو یکی از موفق ترین اعمال جراحی است و در اغلب موارد مفصل مصنوعی بیش از 20 سال عمر می کند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با بیان اینکه موارد عفونت‌های مفصلی اورژانسی که نیازمند جراحی است، با اقدامات دیر هنگام می‌تواند به همراه عوارض غیرقابل برگشت، زمینه آرتروز را نیز فراهم کند، تصریح کرد: علاوه بر افزایش سن، علل ژنتیکی، نوع شغل و حرفه، اضافه وزن، عوامل هورمونی و نژاد نیز می‌تواند در بروز عفونت‌های مفصلی دخیل باشد و در صورتی که درمان‌های غیرجراحی مانند دارو درمانی، کاهش وزن و فیزیوتراپی در بیمار با عدم موفقیت مواجه شود، تعویض مفصل در نظر گرفته می‌شود.

بغدادی با بیان اینکه انعطاف‌پذیری مفاصل تا پیش از 16 سالگی، باعث کاهش شکستگی داخل مفصلی می‌شود، خاطر نشان کرد: آسیب‌های ورزشی در کودکان و نوجوانانباعث تخریب رباط می‌شود که آرتروز پیش رونده را به دنبال دارد، اما با این وجود اغلب بیماری‌های مرتبط با مفاصل، از عاملی با عنوان ژنتیک تاثیر می‌پذیرند که درمان آن در سنین پایین می‌تواند به درمان قطعی منجر شود. در عین حال انتخاب رشته ورزشی مناسب در سنین 7 تا 8 سالگی، مناسب‌ترین زمان برای فعالیت ورزشی است. انتخاب مناسب رشته ورزشی با حداقل عوارض مفصلی، نیازمند در نظر گرفتن راهنمایی‌های مربیان ورزشی و متخصصان طب ورزشی است.

این فوق تخصص ارتوپدی کودکان در پایان با بیان اینکه رعایت اصول اولیه ورزشی در هر دو جنبه حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای ضروری است، یادآور شد: متخصصان طب ورزشی به دلیل آشنایی با آسیب‌های متفاوت ورزشی و به خصوص مفصلی، می‌توانند به عنوان بهترین راهنمایی کننده برای انتخاب رشته ورزشی حرفه‌ای کودکان باشند تا با توجه به توانایی‌های فردی هر فرد به طور مجزا و با در نظر گرفتن عوارض آسیب‌های مفصلی کمتر، بهترین موارد را پیشنهاد دهند.


منبع: http://www.isna.ir

برچسب ها :


این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star TOP 10

  • مقالات
  • بیمارستان
  • دکتر
  • دارو
این علائم هشدار می دهند که کبدتان پر از سم است! جدیدترین مدل مانتو ۲۰۱۵ کبد چرب را با این گیاهان دارویی و بدون قرص درمان کنید وقتی متوجه علاقه شدید برادر شوهرم به خود شدم او را در نبود شوهرم به خانه آوردم و .. اگر می خواهید سرطان نگیرید این دوماده را همزمان مصرف کنید! با سوزاندن این گیاه در خانه افسردگی را بدون دارو درمان کنید با این تست ساده، در 60 ثانیه از سلامت قلبتان باخبر شوید هشدار؛ بدن قبل از سکته خبرتان می دهد! +علائم ۵ نشانه اینکه طرفتان شما را برای رابطه جنسی می‌خواهد نه عشق بیماری هایی که بعد از 50 سالگی به سراغتان می آیند پسر جوان را وقتی کسی نبود به خانه آوردم! / باید برخی مسائل را رعایت می کردم ولی.. چند تمرین برای درمان افتادگی سینه ۷ روز سیر و عسل بخورید تا معجزه سلامتی را در بدن تان تجربه کنید سرنوشت 11 خواهر و برادر محمدرضا پهلوی چه شد؟ دستور معجونی که رگ های قلبتان را می شوید! نشانه های مخفی افراد باهوش؛ احتمالا شما هم باهوش هستید ولی … قرص كلرديازپوكسايد چیست؟ ضد دردی که از مورفین هم قوی تر است! باقی مسکن ها را دور بریزید… این معجون طبیعی سلول های سرطانی را در ۴۲ روز می کشد! مهمترین علائم هشدار دهنده سرطان معده


مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد