چه زمانی نباید تسلیم کودک خود شوید - سلامت کودکان


تاریخ : چهارشنبه,۴ شهریور ۱۳۹۴ تعداد بازدید :1341

هر پدر و مادری که همیشه برای عوض کردن لباس کودک خود به او التماس کرده است، میداند که گاهی اوقات باید در برابر خواستههای او استقامت کند. اما چه زمانی استقامت کردن در برابر خواستههای کودک واقعاً ارزش دارد؟

 

مشکل: هر زمانی که مسواک را میبیند، دهان خود را میبندد.

راه حل: به این دلیل که بهداشت دهان و دندان بر روی سلامت کل بدن تأثیر میگذارد، این امر ارزش استقامت کردن را دارد. حتی اگر به میزان کمی در این کار موفق شدید، بهتر از این است که هیچ کاری نکنید.

 

مشکل: زمان خواب است اما او برای خواب بهانهگیری و اوقات تلخی میکند.

راه حل:  سر حرف خود بایستید و زمان معینی را برای خواب او مشخص کنید. خواب پایه و اساس همه چیز است، رفتار او در طول روز به میزان خواب او در شب بستگی خواهد داشت.

 

مشکل: اصرار دارد که لباس زیبای میهمانیش را هنگام رفتن به مهدکودک بپوشد.

راه حل: بچههای کوچک خیلی دوست دارند خودشان را بزرگتر از سن خود نشان دهند. بهترین کار این است که لباسهای کودک را در جای مناسبی به طور مرتب بچینید، و هنگام پوشیدن به انتخاب و تصمیمات او کمک کنید.

 

مشکل: زمان بازی و سرگرمی خیلی برای او لذت بخش است، اما هنگامی که باید اسباببازیهایش را جمع کند یا تمیز کند عصبانی میشود و بدخلقی میکند.

راه حل: اگر این موضوع شما را خیلی ناراحت کرده است، مشکلات زیادی را با او در پیش دارید و این تازه اول راه است. همراه کودک خود مشغول به مرتب کردن اسباببازی شوید، تا او نیز از شما یاد بگیرد.

 

مشکل: هنگامی که آب، آبمیوه یا خوراکی دیگری را میخواهد، درخواست خود را با لطفاً و ممنون بیان نمیکند.

راه حل: سوء رفتار کودک شما در زمان حال منجر به خشونت و رفتار غیرمودبانه او در آینده نخواهد شد. خودتان همواره سعی کنید از کلمات «لطفا» و «متشکرم» استفاده کنید و آن را به کار ببرید، این کار باعث میشود کودکتان نیز آن را از شما یاد بگیرد.


منبع: http://ninisite.com

برچسب ها :


این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star TOP 10

  • مقالات
  • بیمارستان
  • دکتر
  • دارو
این علائم هشدار می دهند که کبدتان پر از سم است! جدیدترین مدل مانتو ۲۰۱۵ کبد چرب را با این گیاهان دارویی و بدون قرص درمان کنید وقتی متوجه علاقه شدید برادر شوهرم به خود شدم او را در نبود شوهرم به خانه آوردم و .. اگر می خواهید سرطان نگیرید این دوماده را همزمان مصرف کنید! با سوزاندن این گیاه در خانه افسردگی را بدون دارو درمان کنید با این تست ساده، در 60 ثانیه از سلامت قلبتان باخبر شوید هشدار؛ بدن قبل از سکته خبرتان می دهد! +علائم ۵ نشانه اینکه طرفتان شما را برای رابطه جنسی می‌خواهد نه عشق بیماری هایی که بعد از 50 سالگی به سراغتان می آیند پسر جوان را وقتی کسی نبود به خانه آوردم! / باید برخی مسائل را رعایت می کردم ولی.. ۷ روز سیر و عسل بخورید تا معجزه سلامتی را در بدن تان تجربه کنید چند تمرین برای درمان افتادگی سینه سرنوشت 11 خواهر و برادر محمدرضا پهلوی چه شد؟ دستور معجونی که رگ های قلبتان را می شوید! قرص كلرديازپوكسايد چیست؟ نشانه های مخفی افراد باهوش؛ احتمالا شما هم باهوش هستید ولی … ضد دردی که از مورفین هم قوی تر است! باقی مسکن ها را دور بریزید… این معجون طبیعی سلول های سرطانی را در ۴۲ روز می کشد! مهمترین علائم هشدار دهنده سرطان معده


مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد