با کودکان پیش‌فعال چگونه رفتار کنیم؟ - سلامت کودکان


تاریخ : دوشنبه,۸ تیر ۱۳۹۴ تعداد بازدید :686

مطالعات جدید حاکی از این است که کودکان دارای اختلال کم توجهی پیش‌فعالی (ADHD) در مواقع یادگیری مسائل ادراکی پیچیده باید حرکت کنند تا هوشیاری خود را حفظ کنند.

علیرغم اینکه در گذشته گفته می‌شد کودکان دارای اختلال کم توجهی پیش‌فعالی (ADHD) باید بنشینند تا بتوانند یاد بگیرند، تحقیقات جدید نشان می‌دهد این کودکان باید حرکت کنند تا بتوانند مطلبی را یاد بگیرند.

در واقع، حرکت‌های کوچک مانند بی‌قراری، پیچ‌وتاب خوردن، حرکت پا، ضربه زدن با پا و درگیری با صندلی برای به خاطر آوردن اطلاعات و کار کردن بر روی وظایف پیچیده امری ضروری است.

تحقیقات جدید متضاد با دستورالعمل‌هایی است که مدت‌ها برای کنار آمدن با کودکان دارای ADHD ارائه می‌شد و بیانگر اینست که گنجاندن برخی چیزها مانند توپ‌های بازی و میز تردمیل در داخل کلاس درس به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا عملکرد بهتری داشته باشند.

مارک رپورت از دانشگاه مرکز فلوریدا گفت: درمان‌هایی که به‌طورمعمول وجود داشته باهدف کاهش پیش فعالی بوده است و این دقیقاً مغایر با آن چیزی است که ما باید برای اکثریت کودکان دارای ADHD انجام دهیم. مطالعات اخیر نمی‌گوید که به کودکان اجازه ندهیم تا دور اتاق بدوند، اما شما می‌بایستی حرکات آن‌ها را مجهز کنید تا سطح هوشیاری لازم برای فعالیت‌های شناختی و ادراکی را فراهم آورید.

محققان بعد از مطالعه 52 پسربچه بین سنین 8 تا 12 سال به نتایج گفته شده رسیدند. از میان این شرکت‌کنندگان، 29 نفرشان دارای اختلال ADHD بودند و 23 نفرشان هیچ اختلال تکاملی نداشتند. زمانی که شرکت‌کنندگان کارهای ادراکی پیچیده انجام می‌دادند، حرکات آن‌ها فیلمبرداری شد و ” حافظه کاری” آن‌ها آزمایش شد. این حافظه نوعی حافظه کوتاه مدت است که در مواقع حل مشکلات، یادگیری و پردازش اطلاعات پیچیده استفاده می‌کنیم.

دانشمندان دریافتند که دانش‌آموزان دارای اختلال ADHD، متعاقب آنچه تصور می‌شد، همیشه بی‌قراری نمی‌کردند. در حقیقت، فقط زمانی که بچه‌ها بر روی کارهای ادراکی پیچیده کار می‌کردند که می‌بایستی از حافظه کاری استفاده می‌شد، شروع به حرکت می‌کردند و هرچقدر که حرکاتشان بیشتر می‌شد، عملکرد بهتری داشتند یعنی می‌بایستی حرکت می‌کردند تا هوشیاری خود را حفظ کنند. در مقابل، اگر کودکانی که این اختلال را نداشتند، زیاد حرکت می‌کردند، نمی‌توانستند تمرکز کنند.


منبع: http://nikoo.com

برچسب ها :


این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star TOP 10

  • مقالات
  • بیمارستان
  • دکتر
  • دارو
این علائم هشدار می دهند که کبدتان پر از سم است! جدیدترین مدل مانتو ۲۰۱۵ کبد چرب را با این گیاهان دارویی و بدون قرص درمان کنید وقتی متوجه علاقه شدید برادر شوهرم به خود شدم او را در نبود شوهرم به خانه آوردم و .. اگر می خواهید سرطان نگیرید این دوماده را همزمان مصرف کنید! با سوزاندن این گیاه در خانه افسردگی را بدون دارو درمان کنید با این تست ساده، در 60 ثانیه از سلامت قلبتان باخبر شوید هشدار؛ بدن قبل از سکته خبرتان می دهد! +علائم ۵ نشانه اینکه طرفتان شما را برای رابطه جنسی می‌خواهد نه عشق بیماری هایی که بعد از 50 سالگی به سراغتان می آیند پسر جوان را وقتی کسی نبود به خانه آوردم! / باید برخی مسائل را رعایت می کردم ولی.. چند تمرین برای درمان افتادگی سینه ۷ روز سیر و عسل بخورید تا معجزه سلامتی را در بدن تان تجربه کنید سرنوشت 11 خواهر و برادر محمدرضا پهلوی چه شد؟ دستور معجونی که رگ های قلبتان را می شوید! نشانه های مخفی افراد باهوش؛ احتمالا شما هم باهوش هستید ولی … قرص كلرديازپوكسايد چیست؟ ضد دردی که از مورفین هم قوی تر است! باقی مسکن ها را دور بریزید… این معجون طبیعی سلول های سرطانی را در ۴۲ روز می کشد! مهمترین علائم هشدار دهنده سرطان معده


مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد