اگر کبدتان را دوست دارید، حتی یک بار هم این غذا را امتحان نکنید


تاریخ :جمعه,۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
تعداد بازدید :658


بدن ما در ابتدا می تواند از این ضربه ناشی از خوردن غذای چرب بهبود یابد، اما در صورتی که این کار به صورت عادتی منظم درآید، ممکن است آسیب های مزمن ایجاد کند.

به گزارش بهداشت نیوز به نقل از سلامت نیوز، اگر هر از چند گاهی چیز برگر می خورید، بهتر است دیگر هرگز همبرگر و چیز برگر نخورید! زیرا خوردن حتی یک چیزبرگر هم باعث اختلال در سوخت و ساز کبد می گردد.

کارشناسان حوزه بهداشت و سلامت هشدار داده اند که مصرف یک وعده بزرگ غذای چرب، حساسیت بدن به انسولین را کاهش می دهد. در نتیجه خوردن غذای چرب به طور فوری میزان های چربی مرتبط با بیماری قلبی را بالا می برد.

اگر قلب و کبدتان را دوست دارید.حتی یک بار هم چیز برگر نخورید!

بدن ما در ابتدا می تواند از این ضربه ناشی از خوردن غذای چرب بهبود یابد، اما در صورتی که این کار به صورت عادتی منظم درآید، ممکن است آسیب های مزمن ایجاد کند.

پژوهشگران مرکز دیابت آلمان در دوسلدورف آلمان، با انجام آزمایش بر ۱۴ مرد ۲۰ تا ۴۰ ساله سالم لاغراندام، آن ها را واداشتند که یک دوز روغن پالم با طعم وانیل بخورند. مقدار چربی های اشباع شده در این روغن پالم معادل چربی های اشباع شده در یک چیزبرگر به همراه یک ظرف بزرگ سیب زمینی سرخ کرده بود.

آزمایش ها نشان داد که روغن پالم باعث افزایش فوری تجمع چربی در کبد و افزایش تولید قند در کبد، در نهایت کاهش حساسیت به انسولین می گردد. این تغییرات ممکن است در درازمدت به دیابت نوع ۲ منجر شود.

کبد چرب نیز باعث بروز بیماری های خطرناک بسیاری برای این عضو و دیگر اعضای بدن می گردد.


منبع:بهداشت نیوز

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد