با خوردن نوشابه سند مرگ خود را امضاء می کنید | مجله پادرا

با خوردن این نوشیدنی پرطرفدار سند مرگ خود را امضا می‌کنید!‌


تاریخ :چهارشنبه,۲۷ شهریور ۱۳۹۸
تعداد بازدید :733


شو ک آنلاین: نوشیدنی که قصد صحبت از آن را داریم به گفته محققان مرکز تحقیقات سرطان فرانسه مصرف زیادش رابطه مستقیم با میزان وقوع بیشتر مرگ و میر دارد.

طبق مطالعه اخیر محققان، نوشیدن دو یا چند لیوان نوشابه با افزایش خطر مرگ مرتبط است.

محققان مرکز تحقیقات سرطان فرانسه هشدار می دهند مصرف زیاد نوشابه های حاوی قند و نوشابه شیرین با شیرین کننده های مصنوعی با میزان وقوع بیشتر مرگ و میر به هرعلتی مرتبط است.

نیل مورفی ، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: ما دریافتیم مصرف زیاد نوشابه با افزایش خطر مرگ به هر دلیلی مرتبط است و این موضوع در مورد نوشابه های شیرین شده با مواد قندی یا شیرین کننده های مصنوعی فرقی نمی کند.

وی در ادامه می افزاید: نتایج ما نشان می دهد که محدودیت مصرف این نوع نوشابه ها و جایگزینی آن ها با نوشیدنی های سالم تر نظیر آب بسیار مهم است.

در این مطالعه، حدود ۴۵۲ هزار زن و مرد از ۱۰ کشور اروپایی شرکت داشتند.

در این مطالعه، نوشیدن دو لیوان نوشابه یا بیشتر در روز با مصرف کمتر از یک لیوان در ماه مقایسه شد. این افراد به مدت ۱۶ سال تحت نظر بودند که در این مدت ۴۱,۶۹۳ مورد مرگ ثبت شد.

طبق این مطالعه، ۴۳ درصد به دلیل سرطان، ۲۱.۸ درصد به دلیل بیماری های گردش خون و ۲.۹ درصد به دلیل بیماری های گوارشی فوت کرده بودند. محققان براساس این یافته ها بر محدود کردن بیشتر مصرف نوشابه ها تاکید دارند.


منبع:شوک آنلاین

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد