در این ساعات سوتین نبندید!


تاریخ :شنبه,۲۸ مهر ۱۳۹۷
تعداد بازدید :674


پوشیدن سوتین در تمام طول روز خطر ابتلا به سرطان سینه را در خانم ها افزایش می دهد.

 

باورهای متفاوتی درباره پوشیدن یا نپوشیدن سوتین وجود دارد، اما چیزی که مشخص است پوشیدن سوتین تنگ در تمام طول روز بر جریان خون در سینه ها و همچنین عروق لنفاوی تاثیر گذار است. برخی تصور می کنند پوشیدن سوتین از تاثیر جاذبه بر سینه ها و افتادگی آن جلوگیری می کند اما این تصوری غلط است و سوتین رشد بافتی را که از سینه محافظت می‌کند، محدود کند. به همین دلیل هیچ مزایای فیزیولوژیکی برای استفاده از سوتین مطرح نیست. در ادامه این مطلب بیشتر توضیح می دهیم که بهتر است چه ساعاتی از روز سوتین نبندید.

پوشیدن سوتین بیشتر از ۱۲ ساعت ممنوع

استفاده از سوتین تنگ سینه‌ها را تحت فشار قرار می‌دهد، در نتیجه راه‌های لنفاوی سینه بسته می‌شود و ایجاد برجستگی می‌کند. در این حالت مایعی که به تدریج انباشته شده، متورم و حساس شده و به شکل کیست در می آید. ضمن این که سموم هم باید از طریق عروق لنفاوی به بیرون رانده شوند. به هر حال در یک سینه با سوتین محکم و تنگ این مراحل به خوبی انجام نمی‌شود و در نتیجه سموم در سینه‌ها تجمع می‌یابند. 

محققان می‌گویند استفاده از سوتین بیش از ۱۲ ساعت در روز می‌تواند خود عامل سرطان سینه شود. به همین دلیل توصیه اکید بر این است که فقط زمان‌هایی که بیرون از خانه هستید از این لباس زیر استفاده کنید. خانم هایی که هر روز و ۲۴ ساعت سوتین به تن دارند ۳ از ۴ نفر احتمال بروز سرطان سینه در آنها بیشتر است. 

زنانی هم که ۱۲ ساعت در روز سوتین به تن دارند اما شب ها هنگام خواب آن را درمی‌آورند یک نفر از ۷ نفر در خطر بروز سرطان سینه هستند. اما زنانی که کمتر از ۱۲ ساعت سوتین دارند یک نفر از ۵۲ نفر در معرض خطر قرار دارند.


منبع:الو دکتر

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد