رتبه اول زنان قلیانی مربوط به این استان است!


تاریخ :شنبه,۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
تعداد بازدید :785


کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: رتبه اول گرایش زنان به قلیان در استان بوشهر، زنگ خطری برای خانواده‌ها است.

به گزارش بهداشت نیوز رضا تندی در کارگاه آموزشی خود مراقبتی جوانان با موضوع دخانیات اظهار کرد: سن گرایش به دخانیات در این استان از متوسط کشوری پایین‌تر بوده و همچنین متوسط سال‌هایی که یک فرد سیگار می‌کشد، در استان بوشهر از میانگین کشوری بالاتر است.

وی افزود: ضروری است که خانواده‌ها در آستانه تابستان و فصل تعطیلی مدارس برای اوقات فراغت فرزندان خود برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند.

کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان کرد: دود سیگار و قلیان به دلیل دارا بودن بیش از ۴۰۰۰ نوع ماده سمی و سرطان‌زا علاوه بر اینکه برای فرد سیگاری مضر است سلامت اطرافیان را نیز به مخاطره جدی می‌اندازد تا آنجا که حتی وسایل شخصی افراد سیگاری و قلیانی به دلیل تجمع مواد سمی بر روی آنها دارای خطرات فراوانی برای سلامت افراد است.

تندی خاطرنشان کرد: فرد سیگاری و قلیانی خود و اطرافیان خود را در معرض بیماری‌هایی چون انواع سرطان، سکته قلبی، آب‌مروارید، طاسی، سقط جنین و… قرار می‌دهد که بعضاً هزینه درمان بیماری ناشی از دخانیات تا چند برابر هزینه‌ای است که فرد برای خرید محصولات دخانی انجام می‌دهد.

این کارشناس بهداشت بیان کرد: برابر قانون جامع کنترل دخانیات، استعمال دخانیات در اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و نیز عرضه محصولات دخانی در شعاع صد متری مراکز آموزشی و تربیتی ممنوع بوده و با متخلفین برابر مقررات برخورد خواهد شد.


منبع:بهداشت نیوز

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد