این مواد غذایی را در یخچال قرار ندهید


تاریخ :پنجشنبه,۲۴ فروردین ۱۳۹۶
تعداد بازدید :948


قرار دادن یک سری از مواد غذایی درون یخچال یکی از اشتباهات خانم‌ها در خانه داری است. بهتر است بدانید که ماده غذایی زیر را نباید درون یخچال قرار دهید.
روزنامه آرمان: قرار دادن یک سری از مواد غذایی درون یخچال یکی از اشتباهات خانم‌ها در خانه داری است. بهتر است بدانید که ماده غذایی زیر را نباید درون یخچال قرار دهید.
 

میوه‌های هسته دار

 
میوه‌های هسته‌دار مانند کیوی، زردآلو، انبه، آلو، هلو مانند گوجه فرنگی در صورت نگهداری در یخچال کال می‌مانند و مواد غذایی آنها از بین می‌رود.
 

گوجه فرنگی

 
در یخچال مزه گوجه فرنگی خراب می‌شود و سرمای یخچال مانع از رسیدن و خوشمزگی آن می‌شود. گوجه فرنگی را در یک سبد در آشپزخانه نگهداری کنید.
 

نان

 
نان در یخچال رطوبت خود را از دست می‌دهد و جویدن آن مشکل می‌شود، پس بهتر است که در خارج از یخچال نگهداری شود.
 

سیب زمینی

 
سیب زمینی را باید در جای خنک، خشک و تاریک نگهداری کرد، زیرا در یخچال نشاسته آن خیلی زود به قند تبدیل می‌شود. سیب زمینی را در کیسه پلاستیک نگهداری نکنید، بلکه در یک قوطی مقوایی که به خوبی در جریان هوا باشد بگذارید.
 

ریحان

 
ریحان در یخچال بوی خود را از دست می‌دهد و بوی مواد غذایی دیگر را می‌گیرد. بهترین شکل نگهداری آن در آشپزخانه و داخل یک لیوان آب است. برای نگهداری طولانی مدت ریحان توصیه می‌شود که آن را فریز کنید.
 

کره بادام زمینی

 
کره بادام زمینی در صورت نگهداری در یخچال و در ظرف در باز رطوبت خود را از دست می‌دهد و سفت می‌شود.
 

قهوه

 
قهوه دانه و پودر را نیز نمی‌توانید در یخچال نگهداری کنید. دانه‌های قهوه به جای خنک، تاریک و خشک نیاز دارند اما اگر می‌خواهید برای مدت طولانی قهوه را نگهداری کنید، در یک کیسه بدون هوا بریزید و در فریزر بگذارید. در این صورت برای یک ماه می‌توانید آن را ذخیره کنید.
 

عسل

 
عسل در یک ظرف در بسته برای همیشه تازه می‌ماند، به همین دلیل نگهداری آن در یخچال کار بیهوده‌ای است. به علاوه نگهداری آن در یخچال باعث شکرک زدن آن می‌شود که خوردن آن را مشکل می‌کند.
 

روغن زیتون

 
روغن زیتون در یخچال تند می‌شود و بهتر است آن را در جای خنک و تاریک نگهداری کنید.
 

آووکادو

 
آووکادو را نیز باید خارج از یخچال نگهداری کنید زیرا هوای سرد مانع از رسیدن آن می‌شود.
 

هندوانه

 
هندوانه نبریده را داخل یخچال نگذارید، زیرا در درجه حرارت اتاق آنتی‌اکسیدان‌های آن حفظ می‌شوند. در یخچال ماده بتاکاروتن آن که در بدن به ویتامین A تبدیل می‌شود از بین می‌رود به همین دلیل در یخچال نباید نگهداری کرد مگر آن که بریده شده باشد که در این صورت باید روی آن را بپوشانید.
 

کدو حلوایی

 
کدو حلوایی را نیز نه در یخچال بلکه باید در جای خشک و تاریک و در جریان هوا قرار دهید.
 

موز

 
موز یکی از مواد غذایی مفید برای بدن است که باید خارج از یخچال نگهداری شود تا به تدریج با درجه حرارت اتاق برسد.
 

سیر

 
گذاشتن سیر در یخچال به خرابی و فاسد شدن آن می‌انجامد. در یخچال ظاهر آنها تغییر نمی‌کند اما وقتی می‌برید متوجه می‌شوید که فاسد شده‌اند.
 

پیاز

 
این سبزی در صورت نگهداری در یخچال خراب می‌شود و باید آن را در خارج از یخچال و در معرض جریان هوا نگهداری کنید اما اگر پوست آن را می‌گیرید در داخل یک ظرف در یخچال بگذارید.

منبع:عصر خبر

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد