ترتیب خوردن مواد غذایی و قند خون در بیماران دیابتی - سلامت


تاریخ : یکشنبه,۱۰ مرداد ۱۳۹۵ تعداد بازدید :649

طبق مطالعات جدید دانشمندان، ترتیب غذا خوردن در افرادِ چاقِ مبتلا به دیابت نوع 2 بر میزان قند خون آنها تاثیر میگذارد. این مطالعه نشان داده است که مصرف پروتئین و سبزیجات، قبل از خوردن کربوهیدرات میتواند موجب کاهش قند خون، بعد از خوردن غذا شود.
دانشمندان در این باره میگویند، پزشکان همیشه در تلاشند تا میزانِ قند خون بیماران را کاهش دهند و برای اینکار عمدتا بر استفاده از داروها تکیه میکنند اما باید دانست که نوع تغذیه تاثیر بسیار مهمی بر میزان قند خون دارد. در یک مطالعه که بر روی 11 فردِ چاق مبتلا به دیابت نوع دو که با داروی متفورمین تحت درمان بودند انجام شد، مشخص گردید که اگر موادِ حاویِ کربوهیدرات 15 دقیقه بعد از مصرف پروتئین،  چربی و سبزیجات مصرف شود میزان قند خون یک ساعت بعد از خوردن غذا، 37 درصد کمتر از زمانی است که کربوهیدرات قبل از پروتئین، چربی و سبزیجات مصرف شود.

منبع: پورتال پادرا

برچسب ها :


این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star TOP 10

  • مقالات
  • بیمارستان
  • دکتر
  • دارو
این علائم هشدار می دهند که کبدتان پر از سم است! جدیدترین مدل مانتو ۲۰۱۵ کبد چرب را با این گیاهان دارویی و بدون قرص درمان کنید وقتی متوجه علاقه شدید برادر شوهرم به خود شدم او را در نبود شوهرم به خانه آوردم و .. اگر می خواهید سرطان نگیرید این دوماده را همزمان مصرف کنید! با سوزاندن این گیاه در خانه افسردگی را بدون دارو درمان کنید با این تست ساده، در 60 ثانیه از سلامت قلبتان باخبر شوید هشدار؛ بدن قبل از سکته خبرتان می دهد! +علائم ۵ نشانه اینکه طرفتان شما را برای رابطه جنسی می‌خواهد نه عشق بیماری هایی که بعد از 50 سالگی به سراغتان می آیند پسر جوان را وقتی کسی نبود به خانه آوردم! / باید برخی مسائل را رعایت می کردم ولی.. چند تمرین برای درمان افتادگی سینه ۷ روز سیر و عسل بخورید تا معجزه سلامتی را در بدن تان تجربه کنید سرنوشت 11 خواهر و برادر محمدرضا پهلوی چه شد؟ دستور معجونی که رگ های قلبتان را می شوید! نشانه های مخفی افراد باهوش؛ احتمالا شما هم باهوش هستید ولی … ضد دردی که از مورفین هم قوی تر است! باقی مسکن ها را دور بریزید… قرص كلرديازپوكسايد چیست؟ این معجون طبیعی سلول های سرطانی را در ۴۲ روز می کشد! مهمترین علائم هشدار دهنده سرطان معده


مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد