اگر عمر طولانی می خواهید، از این خوراکی ها غافل نشوید!


تاریخ :سه شنبه,۲۶ مرداد ۱۳۹۵
تعداد بازدید :987


فیبرهای موجود در غلات نه تنها باعث کاهش ریسک مرگ بر اثر بیماری‌های مسری از قبیل ذات الریه و برونشیت مزمن و امراض عفونی می‌شود بلکه مواد مغذی موجود در غلات کامل، ممکن است بخشی از مسئولیت ارتقا سلامت و طول عمر را نیز بر عهده داشته باشند.

به گزارش تایمز، فرانک هو، پزشک و استاد تغذیه و اپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد که از اعضای تیم مطالعه به شمار می‌رود می‌گوید: فواید مصرف فیبر بسیار گسترده‌تر از آن چیزی است که انتظارش می‌رود یا در مطالعات پیشین بدست آمده بود.

بر اساس تحقیق صورت گرفته، مصرف فیبر به دست آمده از غلات کامل قوی‌ترین ارتباط را با کاهش مرگ و میر، و فیبر موجود در سبزیجات و حبوب، کمترین اثر را داشته باشد. در کنار این‌ها ظاهرا فیبر بدست آمده از میوه‌ها هیچ گونه سپری برای حفاظت در برابر مرگ ارایه نمی‌دهد.

ییکیونگ پارک، محقق همه گیرشناسی تغذیه می‌گوید: اثرات چشمگیر را تنها در غلات کامل مشاهده می‌کنیم، اما نمی‌دانیم که این فیبر چگونه باعث بهبود سلامتی می‌شود.»

بر اساس این یافته‌های غیرمنتظره آنتی اکسیدان‌ها و سایر مواد مغذی موجود در غلات کامل، ممکن است بخشی از مسئولیت ارتقا سلامت و طول عمر را بر عهده داشته باشند.


منبع:جام و جم سرا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد