پر آلرژی زا ترین موارد و راه حل پیشگیری از آنها!


تاریخ :چهارشنبه,۳۱ خرداد ۱۳۹۶
تعداد بازدید :919


آلرژن‌ها به‌ طور طبیعی موادی هستند که عموم مردم به آن‌ها واکنش نشان نمی‌دهند و تنها درصدی از افراد هستند که به دلایل گوناگون دچار حساسیت می‌شوند. آلرژن‌ها شامل غذاها، داروها، نیش حشرات و… هستند. غلبه بر آلرژی و استرس با یک سری کارهای مفید امکانپذیر است.برای توضیحات بیشتر با ما همراه باشید...
شناسایی آلرژن‌های خوراکی یا فضای بسته با سهولت بیشتری انجام می‌شود. به این ترتیب با شناخت آلرژن مثلا نوعی غذای حساسیت‌زا برای فرد و حذف آن از رژیم غذایی واکنش به آلرژن قطع می‌شود. در مورد آلرژن‌های فضای بسته (محیط کار و محیط خانه) که ممکن است آلرژی به پرنده یا حیوان دست آموز خانگی باشد روش طبیعی حذف آلرژن از محیط است.
حشرات به خصوص سوسکها آلرژی‌زا هستند. انواع دیگر آلرژن‌های فضای بسته مایت‌ها(یا هیره‌ها که بند پایانی به اندازه‌ی یک‌سوم میلی‌متر هستند که با چشم قابل دید نمی‌باشند)، کپک‌ها و قارچ‌ها می‌باشند که در محیط زندگی و کار می‌توانند وجود داشته باشند و حذف آن‌ها بسته به نوع آلرژن بسیار کمک کننده است.
مثلا برای حذف مایت‌ها ملافه‌ها در دمای ۶۰ درجه سانتی‌گراد حداقل هفته‌ای یکبار ضد عفونی شوند، محل خواب هفته‌ای دوبار با جارو تمیز گردد. همچنین رطوبت اتاق خواب باید کمتر از ۶۰ درصد باشد.
از قرار دادن عروسک‌های پرزدار در اتاق کودکان و پرده‌های ضخیم پارچه‌ای و مبل‌های پارچه‌ای اجتناب کنید.
کسانی که در بیشتر فصول سال دچار آلرژی هستند آلرژی آن‌ها از نوع فضای بسته یعنی به مایت‌ها و حشرات است و کسانی که فصلی دچار آلرژی می‌شوند به آلرژن‌های فضای باز مثل گرده‌های گیاهان حساسیت دارند.

منبع:پورتال پادرا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد