راز طول عمر زن ۱۰۱ ساله هندوستانی +عکس


تاریخ :سه شنبه,۱۸ مهر ۱۳۹۶
تعداد بازدید :839


پیرترین زن در هندوستان دارای یک پسر ۷۹ ساله است که پای به پای مادرش به ورزش می پردازد.

به گزارش مشرق، زندگی کردن به مدت ۱ قرن شاید در حرف بسیار ساده باشد اما در عمل، افراد زیادی بوده اند که این آرزو برای آنها محقق نشده است. " مان کائور " زن اهل پنجاب هندوستان یکی از آن افرادی است که به تازگی ۱۰۱ سالگی اش را جشن گرفته است. او کم می خورد و بسیار می دود.

همه زندگی این زن دویدن است. وی در اوائل امسال برنده دو ۱۰۰ متر پیشکسوتان در نیوزلند شده  بود. کائور این مسافت را در مدت ۱ دقیقه و ۱۴ ثانیه دویده بود.

 وی در این خصوص می گوید: " تمرین و ورزش کردن و دویدن به من شادی می دهد. غذای هر وعده من بسیار محدود و کم است.  رژیم غذایی  من شیر سویا و میوه های فصلی است. به علاوه من هر روز ورزش می کنم و وزنم را در حالت ایده آل نگه می دارم."  وی در پاسخ به این پرسش که چه توصیه ای برای نسل های جوان دارد می گوید: " غذای مناسب بخورید و از خوردن غذاهای نامناسب پرهیز کنید. با مردم خوب، معاشرت کنید. "

 گفتنی است؛ کائور دارای یک  پسر ۷۹ ساله است که پا به پای مادرش به ورزش می پردازد. وی راز طول عمر مادرش را ورزش و تحرک می داند.

 


منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد