عارضه هایی در بدن که از آن ها نباید به سادگی گذشت!!


تاریخ :جمعه,۲۰ اسفند ۱۳۹۵
تعداد بازدید :1043


درد شدید ممکن است نشانه ای از بیماری جدی باشد. اگر مکرر این دردها و نشانه ها را در بدن خود احساس می کنید، آنها را سرسری . در صورتی که با هریک از علامت هایی که در این مطلب به آن اشاره خواهیم کرد مواجه شدید باید به پزشک مراجعه کنید تا علائم دیگر هم بررسی شوند...
۵ عارضه در بدن


۱- ضعف در بازوها و پاها:


اگر شما ضعف یا بی حسی در بازوی خود یا ساق پا و صورت خود دارید می تواند نشانه ای از یک سکته ی مغزی باشد. به خصوص اگر در یک طرف از بدن شما باشد و اگر شما تعادل خود را از دست داده و قادر به حفظ تعادل خود نیستید و یا احساس سرگیجه دارید و در راه رفتن احساس مشکل می کنید ممکن است از سکته باشد. اگر به طور ناگهانی نمی توانید به خوبی ببینید، یک سر درد بد، احساس گیجی و یا مشکلات صحبت کردن و یا درک کردن دارید نگران نباشید اغلب این علائم برگشت پذیر است.


۲- درد قفسه ی سینه:


هر درد در قفسه ی سینه به خصوص عرق کردن، فشار، تنگی نفس یا تهوع باید توسط یک متخصص مورد بررسی قرار گیرد. درد قفسه ی سینه با فشار می تواند نشانه ای از بیماری های قلبی یا حمله ی قلبی باشد، به خصوص اگر شما در طی یک فعالیت آن را احساس کردید. درد قفسه ی سینه ممکن است به دلیل مشکلات دیگری باشد. برای مثال اگر قفسه سینه ی شما سفت و محکم یا سنگین می شود و یا پس از چند دقیقه دوباره برمی گردد احتمال دارد شرایط جدی دیگری مانند وجود لخته خون در حال حرکت به ریه شما باشد.


۳- حساسیت به لمس و درد در پشت ساق پا:


می تواند نشانه ای از یک لخته ی خون در پا باشد. این می تواند زمانی رخ دهد که شما مدت طولانی نشسته اید. سوار شدن در اتوبوس یا هواپیما به مدت طولانی یا  اگر در صورت بیماری که به مدت طولانی در تخت بخوابید. اگر لخته ی خون باشد، شما ممکن است زمان راه رفتن و ایستادن درد بیشتری را احساس کنید. این طبیعی است بعد از ورزش احساس حساسیت کنید.


۴- خون در ادرار:


چه چیزی می تواند باعث شود که شما هنگام دفع خون ببینید. اگر شما خون در ادرار خود مشاهده کردید و یا احساس درد کردید شما ممکن است سنگ کلیه داشته باشید. سنگ کلیه یک کریستال کوچک ساخته شده از مواد معدنی و نمک است که در کلیه ی شما وجود دارد و از طریق لوله ی ادرار خارج می شود.
پزشک شما ممکن است برای دیدن سنگ ها از اشعه X یا سونوگرافی انجام دهد. اشعه ایکس با استفاده از دوزهای پایین اشعه، تصاویر را از ساختار درونی نشان می دهد. بسیاری از سنگ های کلیه در نهایت از طریق بدن شما هنگام دفع خارج می شوند که این می تواند بسیار دردناک باشد. گاهی اوقات پزشک شما ممکن است نیاز به حذف سنگ کلیه داشته باشد. اگر شما در ادرار خود خون دیدید، احساس فوریت نیاز به دفع ادرار و مکرر و احساس سوزش هنگام ادرار دارید. حتی شما ممکن است عفونت شدید در کلیه یا مثانه داشته باشید. در صورت تب باید به پزشک خود مراجعه کنید. اگر خون ببینید اما هیچ دردی را احساس نکنید ممکن است نشانه ای از سرطان کلیه یا مثانه باشد پس با پزشک خود ملاقات کنید.


۵- خس خس سینه:


مشکلات تنفسی باید بلافاصله درمان شود. اگر شما در حال تنفس خس خس سینه و یا شنیدن صدای سوت شدید دارید فوراً به پزشک مراجعه کنید. اگر تنفس فوری ارزیابی نشود می تواند فاجعه به بار آورد. خس خس سینه نیز می تواند با ذات الریه یا برونشیت ایجاد شود. اگر ترشحات سرفه ی شما زرد یا سبز باشد و شما تب یا تنگی نفس هم داشته باشید، شما باید به پزشک مراجعه کنید.


منبع:پورتال پادرا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد