نکات مهم در مورد چگونگی محافظت از خود در برابر خطاهای پزشکی!


تاریخ :جمعه,۵ خرداد ۱۳۹۶
تعداد بازدید :886


خیلی از عوارض دارویی که بعد از مراجعه به پزشک و مصرف آنها، گریبان گیر بیمار می شود به این خاطر است که سوالات خود را از پزشک معالجتان در مورد عوارض آن دارو نمی پرسید و یا به پزشک خود در مورد بیماری هایی که داشته اید و یا حساسیت های دارویی که دارید، صحبتی نمی کنید. توجه کنید که خطاهای پزشکی حتی ممکن است باعث مرگ شما شود. با دکتر لایف همراه باشید برای توضیحات بیشتر...
– خود شما به‌عنوان بیمار می‌توانید به یک عضو فعال گروه مراقبت بهداشتی خود بدل شوید و به محافظت خودتان از این خطاها کمک کنید:
– حتما،حتما در مورد هر بیماری و یا مشکلی که با آن مواجه هستین به پزشک متخصص در آن زمینه مراجعه کنید.
– به پزشکان درباره همه داروها- حتی داروهای بدون نسخه، ویتامین‌ها، مکمل‌های مصرفی‌تان و بیماری که به آن مبتلا هستید مانند(فشار خون،دیابت،تیروئیدو...) حتی جزئی ترین مورد اطلاع دهید.
– هر نوع آلرژی را که دارید به دکترتان بگویید.
– درباره داروهای تجویزشده برایتان پیش از شروع مصرف از دکترتان سؤال کنید، ازجمله اینکه دارو برای چیست و عوارض جانبی احتمالی آن کدام است.
– مطمئن شوید که دست خط دکتر درباره هر داروی تجویزشده را می‌توانید بخوانید.
– پیش از هر جراحی، بیمارستانتان و پزشک متخصص را با دقت و تأمل انتخاب کنید. با پزشکتان درباره خطرات احتمالی بحث کنید و حتما جواب کامل و صریح را بخواهید.
– آگاهی‌تان درباره سلامت خودتان را بالا ببرید. از بحث کردن با دکترتان و پرسیدن سؤال از او نترسید.
با توجه به این نکات شما میتوانید خطرات احتمالی و جانیِ ناشی از قصور پزشکی را تا حدی کمتر کرده و اطمینان خاطر بیشتری داشته باشید.

منبع:پورتال پادرا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد