برای جلوگیری ازسرما خوردگی این قسمت از بدن را گرم نگه دارید


تاریخ :چهارشنبه,۲۹ فروردین ۱۳۹۷
تعداد بازدید :2245


بررسی های دانشمندان نشان می دهند،  این قسمت ها از بدن بیشتر از سایر نقاط بدن احساس "سرما" می کنند.

به گزارش بهداشت نیوز، در سرما "خون" به میزان بسیار کمی به پاها می رسد، از این رو این نقاط از بدن احساس "سرما" می کنند که با پوشاندن آنها می توانید تا ۷۰ درصد احساس سرمای شدید را در بدن خود از بین ببرید. گفتنی است جوراب از پوشیدنی هایی است که باید در این فصل بسیار باید مورد توجه قرار بگیرد و با "پوشیدن جوراب" بدن کمتر به سرما و "آتش" واکنش نشان می دهد. نتایج مطالعات همچنین نشان می دهند که "جوراب های پشمی" و "ساق هایی" که متناسب با این فصل هستند، می توانند بدن را در مقابل هر گونه "سرماخوردگی"، "ویروس" و "باکتری" ایمن کنند.

اگر شما هم زمستون ها مثل من، همیشه پاهاتون سرده و هروقت سرما می خورید میرید دکتر، میگه: باباااا تو خونه جوراب بپوش و شما هم از جوراب پوشیدن تو خونه بدتون میاد، پس حتما آموزش این قسمت رو ببینید تا با کمک همدیگه این روفرشی بخاری رو درست کنیم.نمونه این روفرشی رو بیرون دیدم ۲۵ تومان که با نیم متر پارچه خز دار تونستم ۳ تا از این روفرشی هادرست کنم! بعععععله! هر روفرشی چقدر برام تموم شد؟! حدودا ۲ تومان.

برای این رو فرشی به یک پارچه ضخیم و یه پارچه آستر نیاز دارید. الگوی زیر رو متناسب با سایز کف پا و مچ پاتون روی یه کاغذ می کشید . از هر دو پارچه یک سری از این الگو نیاز داریم.

پارچه ضخیم و آستر رو اینجوری می دوزید و از مچ پا این دو لایه آستر و روبه رو به هم وصل می کنید.

داخل قسمت آستر و رویه پشم شیشه می گذارید تا پاها رو خوب گرم کنه.


منبع:بهداشت نیوز

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد