آیا گزارشگر تلویزیون مهاجرت کرده؟

یک گزارشگر دیگر تلویزیونی فوتبال مهاجرت کرد؟


تاریخ :جمعه,۱ شهریور ۱۳۹۸
تعداد بازدید :286


اقتصاد نیوز: با مهاجرت مزدک میرزایی به شبکه ماهواره ای ایران اینترنشنال و حذف تدریجی عادل فردوسی پور از شبکه سوم، موج جدایی گزارشگران فوتبال از تلویزیون فروکش نکرده است. به نظر می رسد یکی دیگر از گزارشگران فوتبال صداوسیما جذب شبکه های ماهواره ای فارسی زبان در خارج از ایران شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از همشهری،سه شنبه شب در یک تلویزیون آن ور آبی صدایی آشنا روی یک مستند نظر مخاطبان ایرانی این کانال را به خود جلب کرد. صدا، تعدیل شده همان صدایی بود که عادت داشتیم روی گزارش های فوتبال از این گزارشگر بشنویم. او برای نریشن این مستند دیگر نیازی به هیجان دادن با گزارش خود نداشت و از روی متنی آماده شده می خواند.

روز گذشته تلاش زیادی برای تماس با این مجری و گزارشگر کردیم اما فایده ای نداشت. گمان ما بر این بود که او هم مثل مزدک برای همکاری با یک رسانه بیگانه از ایران خارج شده است. چیزی که ظن ما را قوی تر می کرد مواضعش پس از مهاجرت همتای گزارشگرش به انگلیس بود. شاید او با آن مواضع می خواسته پیش از رفتن، خودش را تطهیر و جدایی اش را توجیه کند.

همه نشانه ها حکایت از آن دارد که گزارشگر مورد اشاره به خارج مهاجرت کرده است. چند وقت پیش و قبل از شنیدن صدایش از کانال مورد نظر شایعه شده بود که همسر و فرزندش از ایران خارج شده اند. دیروز تماس هایش را جواب نمی داد و بعد از چندبار زنگ خوردن، تماس روی پیغام گیر می رفت و عجیب اینجا بود که صدای ضبط شده پیغام گیر او به زبان عربی بود. این را هم در نظر بگیرید که دفتر این کانال ماهواره ای در یکی از کشورهای همسایه جنوبی ایران در حاشیه خلیج فارس است.

با دفتر مجله ای که به نظر مرتبط با این شبکه است و نشریه ای با همین نام منتشر می کند ارتباط گرفتیم که آنها منکر هرگونه ارتباط با شبکه ماهواره ای شدند. چندی پیش هم خبری درباره بازداشت 2نفر به اتهام همکاری با این شبکه منتشر شده بود. این دو تن، متهم به تشکیل تیمی برای دوبله محصولات شبکه مزبور شدند. به این ترتیب به نظر می رسد همکاری با این شبکه تلویزیونی منع قانونی دارد.

وقتی تماس های تلفنی دیروز ما با این گزارشگر به نتیجه نرسید، سعی کردیم از طریق واتس اپ با او تماس بگیریم. تماس که پاسخ داده نشد؛ پس فایلی صوتی برایش در همان اپلیکیشن گذاشتیم که او آن را seen کرد اما باز هم جواب نداد.این گزارشگر سرشناس چند هفته قبل پیامکی به یکی از همکارانش فرستاد که مشخص بود از آن دسته پیامک هایی است که برای چند نفر دیگر هم فوروارد کرده است.

محتوای پیام این بود که او دنبال آرشیو برخی مجلات و نشریات نایاب قدیمی می گشت. اگر یادتان باشد، اتهامی که به مزدک میرزایی می زدند این بود که او بخشی از آرشیو ورزشی صداوسیما را با خود به انگلیس برده است.

حالا همه این شواهد را کنار هم بگذارید؛ پخش صدای یک گزارشگر یا صدایی شبیه او از یک شبکه ماهواره ای خارجی، فرستادن همسر و فرزند به خارج در فاصله چند ماه قبل از این اتفاق، پیغام گیر عربی روی گوشی موبایل، حمایت از مهاجرت مزدک میرزایی و پیوستن او به یک شبکه ماهواره ای خارج نشین به اصطلاح معاند، درخواست از دوستان مطبوعاتی برای پیدا کردن آرشیو نشریات قدیمی کمیاب و نایاب و... شما بودید شک نمی کردید؟!


منبع:اقتصاد نیوز

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد