این 3 زن تهرانی گرفتار 4 جوان پلید شدند / آن تصاویر هولناک از ذهنم پاک نمی شود + گفتگو و عکس


تاریخ :پنجشنبه,۲۳ خرداد ۱۳۹۸
تعداد بازدید :1337


حوادث رکنا: دزدان خشن با در دست داشتن چاقو و قمه به زنان تهرانی حمله می کردند و طلاهایشان را در خیابان های خلوت به سرقت می بردند.

این 3 زن تهرانی گرفتار 4 جوان پلید شدند / آن تصاویر هولناک از ذهنم پاک نمی شود + فیلم گفتگو و عکس

یکی از طعمه های این باند خشن به خبرنگار رکنا گفت: 18 فروردین ماه امسال همراه پسرم از مدرسه به سمت خانه در حال حرکت بودیم که ناگهان پسر جوانی به سمت ما آمد و آدرس پرسید و بعد از آن وقتی دو قدم از او جلوتر رفتیم ناگهان همان جوان قوی هیکل از پشت به سمت من حمله کرد.

وی افزود: سعی کردم از دست این جوان خشن فرار کنم اما او مرا روی زمین انداخت و با چاقویی که در دست داشت خواست ساکت شوم و در ادامه گردنبند طلایم را سرقت کرد و به سرعت سوار بر یک موتور که پسر جوانی پشت فرمان آن بود نشست و پا به فرار گذاشت.

یکی دیگر از طعمه های دزدان به رکنا گفت: در چند قدمی خانه مان بودم که مرد جوانی به بهانه از پشت دور گردنم انداخت و چاقویش را روی گردنم گذاشت و خواست ساکت باشم و اقدام به کندن زنجیر طلایم کردم و در ادامه دستبند طلایم را گرفت و وقتی کیف دستی ام روی زمین افتاد گوشی موبایلم از داخل کیف بیرون افتاد که آن را هم برداشت و از صحنه گریخت.

طعمه های این دزدان همگی به خبرنگار رکنا عنون کردند که پس از این سرقت ها همیشه ترس همراهشان است و از نظر روحی و روانی ، خودشان و فرزندانشان که شاهد این سرقت های خشن بودند آشفته و به هم ریخته است.

دستگیری دزدان خشن پایتخت

سردار علیرضا لطفی ، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: از چندی قبل سرقت های سریالی از زنان پایتخت به پلیس اعلام شد. مالباختگان پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی به کارآگاهان اظهار داشتند که قالباً زمان مراجعه به خانه، مرد ناشناسی به بهانه پرسیدن آدرس به آنها مراجعه کرده و بعد از لحظاتی اقدام به سرقت و زورگیری طلاجات کرده و بلافاصله سوار بر موتورسیکلت همدست خود شده و از محل متواری شده است.

وی افزود: کارآگاهان در این صحنه به سراغ دوربین های مداربسته اطراف محل سرقت رفته و با بازبینی دوربین موفق به شناسایی تصویر متهمان شدند.

با بدست آمدن چهره سارقان ، کارآگاهان با اقدامات پلیسی و با بهره گیری از بانک اطلاعاتی مجرمان حرفه ای سابقه دار موفق به شناسایی سرکرده باند زورگیری به نام رامین 25 ساله شدند. متهم جوانی که چندین فقره سرقت در سابقه کیفری خود داشت.

با شناسایی مفخیگاه سرکرده باند در یکی از شهرستان های جنوبی استان تهران، پس از هماهنگی های قضائی، کارآگاهان راهی شهرستان مورد نظر شدند.

سردار لطفی ادامه داد: ماموران درنهایت موفق شدند 20 خرداد امسال رامین و دو همدست دیگرش را در مخفیگاه بازداشت کنند. در ادامه بررسی ها چهارمین متهم این پرونده در کارگاهی نزدیک محل دستگیری اعضای باند شناسایی و بازداشت شد.

در بازرسی از مخفیگاه متهمان، مقادیری وجه نقد، طلاجات، سلاح سرد و موتورسیکلتی کشف شد که متهمان برای اجرای سرقت هایشان از آن استفاده می کردند.

در تحقیقات اولیه از هر 4 متهم، صراحتاً به سرقت از بانوان به صورت زورگیری اعتراف کردند. متهمان در تحقیقات بیان کردند که سرقت هایشان را گروهی انجام داده و سوژه آنها برای سرقت زنان بودند. آنها در محل های خلوت اقدام به زاغ زنی کرده و با دیدن خانمی در خیابان های خلوت به سراغ آنها رفته به بهانه آدرس پرسیدن به آنها نزدیک می شدند. در این زمان اگر سوژه شان زیور آلات داشتند در فرصتی مناسب با تهدید سلاح سرد سرقت کرده و از محل متواری می شدند.

متهمان طلاجات را پس از سرقت به مالخرانی در محدوده مرکزی شهر به قیمت نازلی فروخته و پول هایی که از این راه بدست می آوردند را صرف خوشگذرانی و مصرف مواد مخدر می کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح متهمان به سرقت و شناسایی بیش از 30 نفر از مالباختگان متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی برای شناسایی سایر شکات و دستگیری سایر همدستان احتمالی و خریداران اموال مسروقه در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ می باشند.

گفت و گو با سردسته باند

شاهین، سردسته 26 ساله این باند است. او که سه سالی است به مواد مخدر رو آورده ، فرزند طلاق است و با خشونت و قساوت قلب به همراه دوستانش نقشه سرقت از زنان را اجرا کرده است.

چطور سرقت می کردید؟

در خیابان های خلوت شرق تهران با دو موتورسیکلت که هر کدام دو سرنشین داشتند پرسه می زدیم. با دیدن یک زن تنها در خیابان به او نزدیک می شدیم و من از موتورسیکلت پیاده می شدم و آدرس می پرسیدم. اگر طلا داشت به او حمله می کردم و با گذاشتن چاقو روی گردنش طلاها را سرقت کرده و از محل متواری می شدیم.

نقش موتورسیکلت دوم چه بود؟

نقش اسکورت را داشت تا اگر با مشکلی رو به رو شدیم ما را نجات دهند.

چند وقت است این کار را انجام می دهید؟

یک سال و نیم.

اموال سرقتی را چطور تقسیم می کردید؟

به طور مساوی.

موتورسیکلت ها سرقتی بود؟

نه هردو مال خودم بود. حدود 60 میلیون تومان خریده بودم. هم صدا نداشت و هم سرعت فرارشان خیلی بالا بود.

با پول هایی که از این راه بدست آوردید چه می کردید؟

یک خودروی لیفان و موتورسیکلتی که زیر پایم است را خریدم.

آنطور که در تحقیقات مشخص شده تمام اموالت و حتی یک زمین در شمال را به نام همسر صیغه ای ات کرده ای؟

متهم سکوت می کند.

هر چند وقت یکبار برای سرقت می رفتید؟

معمولاً هفته ای یکبار، گاهی اوقات هم هفته ای دو مرتبه. از پاکدشت با موتورسیکلت راه می افتادیم و به شرق تهران مخصوصاً منطقه تهرانپارس می رفتیم تا سرقت هایمان را انجام دهیم.

هر بار چند سرقت انجام می دادید؟

معمولاً 4 سرقت. البته گاهی اوقات هم بدلی گیرمان می آمد.

چرا فقط از زنان سرقت می کردید؟

خانم ها بیشتر طلا دارند. از طرفی توان مقاومت کمتری دارند.

فکر سرقت چطور به ذهنت رسید؟

به اتهام گوشی قاپی مدتی در زندان بودم اما وقتی آزاد شدم چند ماهی با ماشینم کار کردم، اما دخل و خرجم تأمین نمی شد. اوضاع زندگی ام خوب نبود. یک روز که داخل پارک نشسته بودم با پسر جوانی آشنا شدم. او پیشنهاد سرقت را داد و من هم وسوسه شدم.

فکر می کردی دستگیر شوی؟

فکر می کردم دستگیر شوم اما نه به این زودی


منبع:رکنا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد