قیمت باورنکردنی ملک حسین هدایتی در دادگاه همه را شوکه کرد + جزئیات

قیمت نجومی ملک حسین هدایتی در دادگاه همه را شوکه کرد + جزییات


تاریخ :یکشنبه,۲۴ شهریور ۱۳۹۸
تعداد بازدید :802


قائم مقام وقت بانک سرمایه گفت: در دوره حیدرآبادی، شرکت جاوید گشت نامه ای مبنی بر درخواست تجدید ارزیابی ملک می زند تا تسهیلات بیشتری بگیرد، در تجدید ارزیابی این ملک به ۶۸۵ میلیارد تومان کارشناسی می شود.

حسن هدایتی

اسدالله مسعودی مقام در ادامه جلسات محاکمه و اخذ آخرین دفاع از مدیران وقت بانک سرمایه با قرائت و تفهیم ماده ۱۹۳ و ۱۹۴ قانون آیین دادرسی کیفری خطاب به متهم یاسر ضیایی گفت: اتهام شما دایر بر مشارکت در اخلال عمده نظام اقتصادی و مشارکت در هفت فقره خیانت و ۴۹۸۷ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال منجر به تحصیل منفعت قرائت و تفهیم شد چنانچه دفاعیاتی دارید بیان کنید.

متهم با اجازه رییس دادگاه در جایگاه حضور یافت و در ارتباط با گران نمایی ملک هادی رضوی اظهار کرد: در دوره بنده اقاله صورت گرفته است و تا زمانی که ما در بانک بودیم کارشناسی آن ارائه نشد به طوری که در تاریخ نهم اسفند ۹۴ یک روز بعد از تغییر مصوبه هیئت مدیره از اقاله به تسویه، کارشناسی به بانک ارائه شد و در تاریخ ۲۳ اسفند ۹۴ نیز هیئت مدیره وقت آقای حیدرآبادی بود.

ضیایی افزود: نامه ای که به کارشناسان ارائه شد و بنده امضا کردم را به من ارائه دهید؛ این نامه جعلی است. نامه در سربرگ جعلی است و اصل نامه وجود ندارد. من کارشناسان را تعیین کردم و این موضوع را کتمان نمی کنم اما در دوره حیدرآبادی با سربرگ جعلی کارشناس تعیین کردند و آن کارشناسانی که منظور ما بود کارشناسی نکردند.

وی ادامه داد: بنده تا تاریخ هفتم بهمن ۹۴ در بانک بودم و در تاریخ ۱۴ دی ۹۴ نامه ای در مورد کارشناسی ملک زده می شود. شعبه تا یک روز بعد از تغییر مصوبه هیئت مدیره می گوید اصلا گزارش کارشناسی دریافت نکردیم.

قائم مقام وقت بانک سرمایه افزود: از مبلغ ۴۹۲ میلیارد تومانی که در متن کیفرخواست آمده ۱۰۰ میلیارد آن برای موضوع هادی رضوی بوده است. مسئولیتم را در مورد امضاها و مدیران زیرمجموعه که در جلسه حاضر بودند می پذیرم اما هیئت مدیره وقت و مجمع عمومی باید پاسخگوی مسئولیت خودشان باشند.

متهم ضیایی درباره ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات اعطایی به هدایتی نیز توضیح داد: در دوره بنده تسهیلاتی که به شرکت جاویدگشت داده شد مجموعا ۶۰ میلیارد تومان بود و ۷۰ میلیارد دیگر در دوره مسئولیت آقای حیدرآبادی داده شده است و بنده در مورد بده و بستان و تسهیلات به هدایتی مستندات تسویه را خدمت شما بیان کردم.

وی در توضیح این مطلب گفت: در مصوبه هیئت مدیره به میزان تسهیلات اشاره نشده بود و قرار شد ما به آقای هدایتی تسهیلات بدهیم. با دستور بنده در مورد ملک کرج کارشناسی صورت گرفت که با فرض نامه تغییر کاربری به تجاری ملک کرج ۱۹۲ میلیارد تومان کارشناسی شد. در دوره حیدرآبادی مشتری (شرکت جاوید گشت) نامه ای می زند مبنی بر اینکه ملک تجدید ارزیابی شود تا تسهیلات بیشتری بگیرد، در تجدید ارزیابی این ملک به ۶۸۵ میلیارد تومان کارشناسی می شود. این ملک حتی در دادسرا بیش از ۴۰۰ میلیارد ارزیابی شد.

مهلت یک هفته ای قاضی مسعودی به متهمان بانک سرمایه

قاضی مسعودی مقام گفت: متهمان و وکلایشان مهلت یک هفته ای برای ارایه مطالب خود دارند و پس از آن حکم صادر می شود.

سی و دومین جلسه از دور سوم رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده بانک سرمایه دقایقی پیش در شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی پایان یافت

قاضی مسعودی مقام پس از استماع دفاعیات همه متهمین ختم این جلسه را اعلام کرد و گفت: ظرف یک هفته آینده آخرین مطالبی که دارید را به دادگاه ارائه دهید و پس از آن ما وارد صدور حکم خواهیم شد و حکم خداپسندانه و منطبق با قانون صادر می شود.

پایان سی و دومین جلسه از دور سوم رسیدگی به پرونده بانک سرمایه

سی و دومین جلسه از دور سوم رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده بانک سرمایه دقایقی پیش در شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی پایان یافت.

در این جلسه متهم ضیایی و وکیل مدافع او آخرین دفاعیات خود را مطرح کردند و متهمان دیگر نیز دقایق کوتاهی به عنوان آخرین مطلب مواردی را ذکر کردند.

قاضی مسعودی مقام پس از استماع دفاعیات همه متهمین ختم این جلسه را اعلام کرد و گفت: ظرف یک هفته آینده آخرین مطالبی که دارید را به دادگاه ارائه دهید و پس از آن ما وارد صدور حکم خواهیم شد و حکم خداپسندانه و منطبق با قانون صادر می شود.


منبع:فرانگر

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد