حمله تمساح ها به سیل زدگان سیستان و بلوچستان / اخبار حوادث

حمله تمساح ها به سیل زدگان سیستان و بلوچستان / هشدار جدی است + عکس


تاریخ :دوشنبه,۲۳ دی ۱۳۹۸
تعداد بازدید :1405


حوادث رکنا: حمله گاندوها و تمساح ها به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان یک هشدار جدی است.

حمله تمساح ها به سیل زدگان سیستان و بلوچستان / هشدار جدی است اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به بارندگی های اخیر و سیلاب به وجود آمده در جنوب این استان احتمال خروج تمساح پوزه کوتاه (گاندو) از برکه وجود دارد که مردم باید به شدت مراقب باشند.

در این اطلاعیه آمده است: پیرو بارندگی اخیر و سیلاب به وجود آمده در جنوب سیستان و بلوچستان و با توجه به سرریزشدن آب رودخانه ها و سدها در منطقه و به تبع آن سردی هوا، شرایط جوی، استرس و تنش در حیات وحش بویژه تمساح پوزه کوتاه(گاندو) احتمال خروج تمساح ها از برکه و اسیر شدن در امواج خروشان آب و به تبع آن دور شدن از زیستگاه اصلی شان وجود دارد.

خواهشمند است نسبت به تردد در مناطق سیلابی، حاشیه رودخانه باهوکلات، هوتک ها، مرداب ها و مناطق حاشیه ای که محل تجمع آب های راکد شده است خودداری شود.

لازم به ذکر است مراتب از طریق گشت و کنترل های شبانه روزی یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست که هم اینک در آماده باش کامل بسر می برند نیز پیگیری خواهد شد.

به منظور پیشگیری از وقوع حوادث تلخ و حملات احتمالی حیات وحش به هم استانی های عزیز توصیه می شود در زمان مشاهده هرگونه جانور وحشی گرفتار در مناطق انسانی، مراتب را به نزدیکترین اداره حفاظت محیط زیست اعلام کنند.


منبع:رکنا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد