دختران اینجا پسران را به حجله می برند ! + عکس ها


تاریخ :پنجشنبه,۸ شهریور ۱۳۹۷
تعداد بازدید :2200


مراسم خواستگاری و ازدواج در کشورهای مختلف، متفاوت است و بر خلاف رسم و رسوم فعلی حاکم در کشور ما که پسرها به خواستگاری دخترها می روند، در برخی از نقاط دنیا عکس این موضوع صادق است.

 
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در جمهوری گینه بیسائو کشوری که در قاره آفریقا واقع شده است، ۷۵ درصد از ازدواج ها با خواستگاری دختر از پسر صورت می گیرد و به قول برخی از جوانان امروزی دختران در ابتدا همسر مورد علاقه خود را انتخاب می کنند و پس از ازدواج از مادرانشان می خواهند که پسر مورد علاقه آنها را برایشان به حجله بیاورند. 

دختران

ماجرا از این قرار است که مجلس خواستگاری در جمهوری گینه به این صورت برگزار می شود که دختر پس از انتخاب همسر مورد نظر خود، هماهنگی های لازم را با مادر پسر مورد علاقه خود انجام می دهند و جالب است بدانید که در اغلب موارد پسرها معمولا قدرتی برای مخالفت با این نوع ازدواج ندارند و درخواست دختری که از آن‎ها خواستگاری کرده‎اند را می پذیرند.

دختران کشور جمهوری گینه پیشنهاد ازدواج خود با پسر مورد علاقه شان را به صورت کاملا علنی مطرح می کنند و با بردن یک ظرف ماهی سرخ شده با روغن مخصوص و سس خوش طعم قرمز رنگ تزئین شده و با یک شاخه گل سفید، و البته با هماهنگی قبلی با مادر پسر به منزل او می روند.یک روز پس از انجام خواستگاری دختران جمهوری گینه از پسر مورد علاقه خود، برای دریافت جواب بله دوباره به منزل وی رفته و در اغلب موارد با مثبت بودن نظر پسر، با توافقی بلند مدت میان دختر و پسر، پسر به دنبال کار و تهیه ملزومات و مایحتاج زندگی می رود و پس از آن وارد زندگی مشترک می شوند.


منبع:نوداد

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد