دسیسه مرد پلید برای زنان مجرد تهرانی |  آقای دکتر چه رازی داشت ؟ | مجله پادرا

دسیسه مرد پلید برای زنان مجرد تهرانی / آقای دکتر چه رازی داشت ؟


تاریخ :سه شنبه,۷ آبان ۱۳۹۸
تعداد بازدید :977


حوادث رکنا: کلاهبردار حرفه ای که زنان جوان را به دام می انداخت و حساب های شان را خالی می کرد در تهران به دام افتاد.

دسیسه مرد پلید برای زنان مجرد تهرانی / آقای دکتر چه رازی داشت ؟

به گزارش رکنا، سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال، رییس پایگاه یکم پلیس آگاهی، از دستگیری فرد کلاهبردار حرفه ای خبر داد، که از طریق سایتهای همسریابی و دوستیابی با فریب زنان مجرد و با دادن وعده خرید ملک ،خودرو و دریافت وام اقدام به سه ملیارد ریال کلاهبرداری از آنان کرده است .

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال رییس پایگاه یکم پلیس آگاهی با اعلام این خبر گفت : در تاریخ یازدهم تیرماه سال جاری خانمی 45 ساله با مراجعه به کلانتری 101 تجریش اظهار می دارد در اواخر خرداد ماه با شخصی به نام ناصر که مدعی بود دندان پزشک و جراح فک می باشد از طریق فضای مجازی ( فیس بوک – سایت دوستیابی ) آشنا شدم .

با توجه به جایگاه شغلی و اجتماعی ناصر به راحتی به وی اعتماد نمودم . چند روز پس از آشنایی ناصر با من تماس گرفت و گفت می تواند یک واحد مسکونی متعلق به یکی از بستگانش که کارمند شرکت نفت می باشد را با قیمت بسیار پایین تر و به شکل امتیاز برای من خریداری نماید که من هم فریب خورده و با عجله یک واحد آپارتمان خود واقع در جنوب شهر تهران را با قیمت پایین تر از عرف بازار به فروش رسانده و طی چند مرحله مبلغ 259 میلیون تومان حاصل دسترنج 27 سال زندگی کارمندی را به حساب بانکی وی واریز نمودم.

پس از گذشت چند ساعت متوجه شدم ناصر به دنبال دریافت وجه ، گوشی همراه خود را خاموش نموده است . این در حالی بود که من طی آشنایی 12 روزه با وی هیچ آدرس و نشانی به جز خط تلفن خاموشش از او نداشتم .

سرهنگ قاسم دستخال در ادامه گفت: با ثبت شکایت اولیه مالباخته در کلانتری، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم آگاهی قرار گرفت . در گام اول تحقیقات کارآگاهان با توجه به شگرد متهم به بررسی سوابق مجرمین سابقه دار پرداختند و موفق به شناسایی یک مجرم سابقه دار حرفه ای شدند که به همین شگرد اقدام به کلاهبرداری از بانوان می کرد .

در ادامه کارآگاهان یکی از مرتبطین متهم به نام اکرم را به پایگاه یکم پلیس آگاهی دعوت واز وی در خصوص نحوه آشنایی با ناصر بازجویی بعمل آمد که اظهار داشت شناخت من از ناصر در حد همان مواردی می باشد که شاکی پرونده بیان داشته است و زمانی که متهم از من درخواست پول نمود متوجه شدم قصد کلاهبرداری دارد و ارتباط خود را با وی قطع نمودم .

کارآگاهان در شاخه دیگر از تحقیقات خود ، با بهره گیری از روشهای علمی کشف جرم موفق به شناسایی محل سکونت ناصر در محدوده جنت آبادشمالی شدند که با انعکاس موضوع به مقام قضایی دستور دستگیری وی صادر شد.

کارآگاهان در مورخه 1/8/98 طی یک عملیات پلیسی متهم را در مخفیگاه خود دستگیر و به پایگاه یکم منتقل کردند.

در تحقیقات صورت گرفته از متهم ، ابتدا منکر هرگونه ارتباط با شاکی گردید اما در ادامه بازجویی ها پلیسی و با توجه به مستندات و مدارک غیر قابل انکار چاره ای جز بیان حقیقت نداشته و لب به اعتراف گشوده است.

در ادامه تحقیقات ، متهم به کارآگاهان اظهار داشت : از مدت ها پیش با عضویت در سایت های همسریابی و دوست یابی و تهیه یک بیوگرافی ساختگی با موقعیت شغلی و اجتماعی مطلوب ، نسبت به فریب خانم های مجرد اقدام می نمودم و پس از جلب اعتماد آنها پیشنهادات مالی وسوسه برانگیزی را در خصوص خرید ملک ، خودرو ، دریافت وام و ... مطرح می نمودم و با توجه به اینکه اطلاعات فردی من ساختگی بود و مالباختگان تنها یک شماره تماس از من داشتند پس از دریافت پول، گوشی همراه خود را خاموش می نمودم .

سرهنگ دستخال در پایان افزود : در حال حاضر چهار شاکی دیگر با مراجعه به پایگاه یکم پلیس آگاهی از متهم شکایت کرده و او را شناسایی کرده اند. در تحقیق از این شاکیان مشخص شده است که متهم در مجموع 41 میلیون تومان از ان ها به همان شیوه کلاهبردار کرده که با احتساب شکایت اولین شاکی ارزش مالی پرونده در حال حاضر 300 میلیون تومان است. سرهنگ دستخال گفت: متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه یک تهران جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر شکات احتمالی در اختیار می باشد .

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال ضمن اعلام این خبر به بانوان نیز توصیه کرد: خانم ها، بخصوص دختران کارمند مجرد، طعمه مناسبی برای کلاهبرداران هستند. فرد مجرم با تصور برخورداری این دختران از پس انداز مالی و نیاز عاطفی آنان، از کانال های مختلفی از جمله محیط کار، سایت های همسریابی و ... وارد می شود. کلید موفقیت کلاهبرداران و اساس کار آنان بر پایه زنده کردن حس طمع ورزی قربانی برای کسب سود های کلان مالی از راه های به ظاهر آسان است.

این افراد با جلب اعتماد شما و پهن کردن دام های وسوسه انگیز مالی بسرعت نقشه خود را پیاده می کنند و تا شما به خودتان بیایید سرتان کلاه گذاشته و ناپدید شده اند!

شگرد افراد کلاهبردار معمولاً به این شیوه است:

- اغراق در ابراز علاقه و صمیمیت

- اغراق در سخاوت و دست و دلبازی

- استفاده نکردن از کارت های عابربانک یا هرگونه مراوده مالی مستند

- استفاده از سیم کارت های اعتباری ناشناس

- پیشنهاد گفتگو در فضای مجازی به عنوان مثال (سکرت چت در تلگرام) به جای ارسال پیامک

- محاصره عاطفی طعمه هایشان به گونه ای که وی فرصت فکر کردن به مسائل دیگر را پیدا نکند

- اشاره غیرمستقیم در گفتگو ها در مورد میزان دارایی های خود به منظور جلب اعتماد

- منتسب کردن خود به نهاد های امنیتی و نظامی یا وضعیت مالی مطلوب

- اصرار زیاد برای تسریع در برگزاری جلسه خواستگاری و ازدواج، ولی در عمل هر بار به بهانه های

مختلف این امر را به تعویق می اندازند.

- معرفی خود به عنوان نخبه علمی و اینکه سال ها در خارج از کشور زندگی کرده و با نحوه سرمایه گذاری های کلان در کشور های خارجی آشنایی دارد.

- در تمام طول آشنایی هیچگونه اوراق شناسایی یا مدارک تحصیلی و شغلی از وی نمی بینید.

استفاده نکردن از گوشی های هوشمند.

- توجه و حساسیت زیاد به محیط اطراف به دلیل ترس تحت تعقیب بودن توسط پلیس

- برای جلب حس دلسوزی و اعتماد قربانی یک بیماری لاعلاج را به خود نسبت می دهند


منبع:رکنا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد