زن رزمی کار تهران را به هم ریخت؟ / 4 تیم پلیسی به زور زهرا را گرفتند!


تاریخ :دوشنبه,۶ اسفند ۱۳۹۷
تعداد بازدید :3675


رکنا: 8 نفر اعضای باند سرقت گوشی از مسافربران و تاکسی های تهرانی دستگیر شدند.

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران در تشریح این خبر بیان داشت: در پی وصول گزارشاتی مبنی بر سرقت های سریالی در محدوده بازار و خیابان های اطراف بازار تهران از تاکسی ها و مسافرکشان تحقیقات در این باره کلید زده شد.

تحقیقات اولیه در اینباره نشان از این داشت که سرقت ها توسط یک خانم انجام می شود که به صورت تک نفره و با بهانه سفر دربستی سوار ماشین می شود و نکته مشترک این سرقت ها نیز این بود که متهم زن پرونده پس از ارتکاب به سرقت، سریعا از خودرو پیاده شده و به همراه خودروی 405 دیگری که در تعقیب او بوده متواری می شود است.

با توجه به حساسیت موضوع، تیمی از کارآگاهان اداره هجدهم آگاهی تهران بزرگ وارد عمل شدند و تحقیقات اولیه را برای شناسایی متهم کلید زدند که در این رابطه یک خانم که متهم اصلی بود به همراه هفت متهم مرد دیگر مورد شناسایی قرار گرفتند.

با توجه به شناسایی مخفیگاه متهمان در یکی از خیابان های نواب، روز گذشته ماموران آگاهی تهران بزرگ وارد عمل شده و با توجه به سوابق متهم زن پرونده، 4 اکیپ مامور آگاهی به همراه ماموران زن به محل اعزام شدند که در همان ابتدای امر، متهم به اسم زهرا 30 ساله، با فهمیدن حضور ماموران در محل از بالای دیوار حیاط به خانه همسایه دیگری پریده و در حالیکه قصد داشت از آنجا نیز به حیاط خانه همسایه دیگری بپرد و متواری شود، با اقدام سریع ماموران زن آگاهی تهران بزرگ، در حیاط خانه همسایه زمینگیر و به همراه دو تن از متهمان مرد دیگر پرونده به بازداشتگاه آگاهی تهران بزرگ انتقال داده شدند.

پس از بازداشت متهمان، هر سه به اداره آگاهی تهران بزرگ منتقل و با انجام هماهنگی های قضائی مورد بازجویی قرار گرفتند که زهرا 30 ساله در تحقیقات اولیه بیان داشت: من رزمی کار هستم اما مدتی است که به دام مواد مخدر افتاده ام و از آن به بعد انواع سوابق کیفری نیز به کارنامه ام اضافه شده است. بعد از آخرین بار که از زندان آزاد شده بودم، یک روز که در خیابان در حال مصرف مواد مخدر بودم با مردی به نام سیاوش آشنا شدم. او متوجه اوضاع خراب مالی من شد و گفت که می تواند برای من کاری انجام دهد. سیاوش به من یک شیوه خاص از سرقت را یاد داد و گفت تو گوشی و اموالی را از مسافرکشان و راننده تاکسی های تهرانی سرقت کن و برای من بیاور تا من در ازای آنها به تو پول بدهم. من نیز با توجه به اعتیادم و اینکه خرج مواد مخدر مصرفی ام بالا بود پیشنهاد او را پذیرفتم و بعد از مدتی نیز با محمد آشنا شدم که او هم مانند سیاوش از من گوشی و اموال سرقتی مالباختگان را خرید و فروش می کرد و مثل سیاوش سوابق کیفری متعددی نیز دارد.

متهم در زمینه شیوه و شگرد خود عنوان داشت: من به بهانه کرایه تاکسی دربستی سوار ماشین های گذری می شدم و در یک موقعیت مناسب، گوشی و اموال موجود درون خودروها را سرقت می کردم و بعد از پیاده شدن سوار ماشین دیگری که از قبل در تعقیب ام بود می شدم.

در ادامه، با توجه به حساسیت موضوع سریعا کارآگاهان وارد عمل شده و با حضور در آدرس اعلامی از سوی متهم زن پرونده مخفیگاه سیاوش را کشف کردند که سیاوش نیز سه نفر دیگر از متهمان را معرفی کرد و سه متهم دیگر پرونده نیز با اقدام سریع کارآگاهان در محدوده خیابان نواب تهران، دستگیر شدند و تعداد 45 گوشی سرقتی و چندین فقره گوشی اوراق شده نیز در این محل کشف و ضبط شد.

در انتها، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی اضافه کرد: متهمان به مقام قضائی معرفی شدند و با تشکیل پرونده ای در این زمینه، اظهارات همه متهمان که صراحتا به خرید و فروش اموال مسروقه با همکاری متهم زن پرونده اعتراف کرده بودند در پرونده ثبت شد. با انتقال متهمان به اداره آگاهی، مشخص شد تنها متهم فراری پرونده مردی جوان به نام محمد است که چند روز قبل در یک طرح دستگیری سارق گوشی بازداشت و روانه زندان قزلحصار شده است


منبع:رکنا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


پاسخ
avator
رویا ش
۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۳:۱۱
در دستگیری دزدهای موبایل خیلی مهارت دارید ولی جرات ندارید حتی اختبار دزدهای میلیاردی را بخونید


  star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
  مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
  هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد