عربستان این ۵ زن را با شیوه ای خجالت آور اعدام میکند + عکس ها


تاریخ :جمعه,۲ شهریور ۱۳۹۷
تعداد بازدید :2331


به نقل از القدس العربی، برخی از سازمان های حقوقی همچون سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کردند که دادستانی عربستان خواستار حکم اعدام برای ۵ فعال زن در زمینه حقوق بشر در شرق این کشور می شود.

به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بر اساس این گزارش، یکی از این بازداشت شدگان "إسرا الغمغام" اولین زندانی زن سیاسی در استان قطیف عربستان است که به دلیل فعالیت های حقوقی با حکم اعدام مواجه می شود.

اسراء الغمغام اولین زندانی زن سیاسی در استان قطیف عربستان است که از دسامبر سال ۲۰۱۵ میلادی به علت فعالیت های حقوقی در زندان به سر می برد.

از سوی دیگر برخی فعالان عربستانی از ادامه روند محاکمه فعالان زن بازداشت شده در این کشور خبر داده و اخبار منتشر شده در برخی از شبکه های اجتماعی در خصوص اجرای حکم اعدام این فعالان را تکذیب کردند.

 

از زمان انتخاب ولیعهد عربستان به سمت ولیعهد عربستان، به بهانه اصلاحات اجتماعی و اقتصادی ده ها تن از تجار، فعالان، دانشگاهیان، و مبلغان بازداشت شده اند.

این در حالی است که سازمان اروپایی- سعودی حقوق بشر چند روز قبل با صدور بیانیه ای ضمن اشاره به حکم اعدام ۵۱ زندانی سعودی با استناد به حکم دادگاه های ناعادلانه نسبت به این وضعیت در عربستان هشدار داد.

بنابر اعلام این سازمان حقوق بشری اکنون ۳۱ سعودی که حکم آنان از سوی دادگاه عالی تایید شده است، هر لحظه با خطر اعدام روبه رو هستند.


منبع:نوداد

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد