توهین به شخصیت ایرانی ها توسط یک مغازه دار در ترکیه

عکس توهین به ایرانی ها در ترکیه! / دادستان وارد عمل شد + جزییات


تاریخ :یکشنبه,۲۰ مرداد ۱۳۹۸
تعداد بازدید :1919


رکنا : شخصی در ترکیه مغازه خود را به روی مهاجران ایران، افغانستان و سوریه بست.

عکس توهین به ایرانی ها در ترکیه! / دادستان وارد عمل شد + جزییات

به گزارش رکنا ، ​سازمان حمایت از حقوق شهروندی و برابری در ترکیه (TİHEK) به صاحب یک فروشگاه پوشاک در استان دنیزلی هشدار داد.

این شخص با اعلامیه ای بر روی در ورودی مغازه اش ورود مهاجرانی از ایران، افغانستان و سوریه به این مغازه و خرید آنها از این مغازه را ممنوع کرده بود. در این اعلامیه آمده است: "مهاجران سوریه، ایران و افغانستان نمی توانند وارد این فروشگاه شوند و خرید کنند. در صورت ورود کتک خواهند خورد. ما مسئول عواقب آن نیستیم."

پس از آنکه عکس های این اعلامیه در اینترنت منتشرشد و خشم مردم را برانگیخت، دادستانی دنیزلی علیه مالک این مغازه به اتهام تحقیر عزت و تحریک کینه و دشمنی قومی اقدام به پیگرد قانونی کرد. هیاتی از سازمان حمایت از حقوق بشر و برابری نیز برای روشن شدن شرایط این پرونده به دنیزلی وارد شدند.

اعضای این هیأت به دلیل نقض ممنوعیت تبعیض نژادی و قومی، برای صاحب فروشگاه جریمه ای به مبلغ 1000 لیر ترکیه نوشتند، اما پس از پشیمانی وی، تصمیم بر این شد که جریمه را با اخطار جایگزین کنند.


منبع:رکنا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد