عکس جنجالی کتایون ریاحی کنار دالایی لاما | مجله پادرا

عکس جنجالی کتایون ریاحی کنار دالایی لاما


تاریخ :شنبه,۱۳ مهر ۱۳۹۸
تعداد بازدید :1001


کتایون ریاحی که به دیدار دالایی لاما رفته است با انتشار عکسی باعث واکنش هوادارانش شد که با سوالاتی وی را مورد حمله قرار دادند.

به گزارش سلام نو، کتایون ریاحی در حالی با دالایی لاما دیدار کرد که دنبال کنندگانش در واکنش به این دیدار در صفحه مجازی او،به این کار واکنش نشان دادند.

دنبال کنندگانش نوشتند:
_ لطفا نتایج و ثمرات انرا برای مخاطبین بازگو کنید جالب است
_ این همون نیست مسلمون های میانمار رو قتل عام کرد؟
_ قاتل و قصاب میانمار
_ دالایی لاما عارف سازمان سیا و عامل نسل کشی میانمار
_ نتیجه دیدارتون چی بود؟
_ به امید آرامش و صلحی پایدار در کل جهان

دالایی لاما لقبی است که به رهبر دینی بوداییان تبت داده می شود. در حال حاضر این لقب به تنزین گیاتسو اعطا شده است، در سال ۱۹۳۵ متولد شد دالایی لاما یک لامای والا در گلوگ یا شاخه کلاه زرد از بودیسم تبتی می باشد. این نام ترکیبی است از واژه چین و مغولستان (دالای) به معنی اقیانوس و کلمه تبتی بلا ما (با ب بی صدا) به معنی کشیش ارشد می باشد. در خلال سدهٔ ۱۷ تا سال ۱۹۵۹، دالایی لاما رئیس حکومت تبت بود و از اقامت گاه خود در قصر پوتالا که در شهر لهاسا قرار داشت، بر بخش بزرگی از این سرزمین فرمان روایی می کرد. برای دالایی لاما اغلب پیش از این لقب، عنوان حضرت مقدس به کار می رود.
پیروان دالایی لاما بر این باورند که بیدارگر (بوداسف) مهرورزی که اولوکیتشوارا نام دارد مانند همه زندگان باززایی دارد و دالایی لاما همان بیدارگر مهرورزی در جسمی جدید است.

بنا بر ادعای سایت خبری مشرق در سال های ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۶ (2001-2007 م)، چهار دیدار محرمانه دالایی لاما با رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید فاش شده است؛ سلسله ملاقات هایی که برای پیشبرد کودتاهای مخملی در جهان انجام می گشت که نمونه آن، کودتای نافرجام در برمه-میانمار- (موسوم به انقلاب زعفرانی) است. دالایی لاما در پاییز ۱۳۸۶ (2007 م)، از دست جرج دبلیو بوش، بالاترین نشان ایالات متحده را دریافت کرد. در مراسم اهداء این نشان عالی، رئیس جمهور جنگ طلب آمریکا وی را نماد جهانی صلح و بردباری خواند، اما بودیست های واقعی او را گزینه معنوی سازمان جاسوسی سیا در انقلاب های مخملی می دانند.

دالایی لاما در ایران نیز، برای نخستین بار در ۶ تیرماه ۱۳۸۵، توسط روزنامه اعتماد ملی معرفی شد و با هدف تبلیغ معنویت سکولار و عرفان های آمریکایی گفتگوی تبلیغاتی مفصلی از وی منتشر شد. روزنامه کیهان در ۲ بهمن ۱۳۸۶ با انتشار عکس ها و اسنادی فاش کرد که لاما با کارل گرشمن ، رئیس بنیاد اعانه ملی برای دموکراسی و از رهبران سازمان جاسوسی سیا ، نشست های منظمی را برای پیشبرد کودتاهای مخملی برگزار می کند.

بوداییان میانمار نیز ارتباط عمیقی با دالایی لاما دارند و خود را مطیع آن می دانند و کشتار جمعی مسلمانان توسط آنها که یک نسل کشی تاریخی می باشد را در بایکوت کامل خبری رسانه های غربی به انجام می رسانند. این اتفاق که محدود به یک نزاع فرقه ای نبوده، در راستای فرامین آمریکا به دالایی لاما و تلاش دولت میانمار برای اصلاحات مد نظر امریکا، پس از سفر کلینتون به این کشور اتفاق افتاده است.


منبع:سلام نو

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد