عکس قبر میترا استاد! / پرونده نجفی در دادکاه کیفری + آخرین جزییات


تاریخ :دوشنبه,۲۰ خرداد ۱۳۹۸
تعداد بازدید :1833


شوک: تنها ۵روز پس از به قتل رسیدن میترا استاد، همسر دوم شهردار سابق تهران در طبقه هفتم برج آرمیتا در سعادت آباد، برای متهم به اتهام قتل عمد کیفرخواست صادر شد تا پرونده برای شروع محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شود.

تازه ترین خبر از ماجرای میترا استاد / پرونده قتل همسر دوم نجفی در راه دادگاه کیفری+ عکس مقبره

صدور کیفرخواست آن هم در چنین زمان کوتاهی معمولا درخصوص پرونده هایی انجام می شود که به نوعی باعث جریحه دار شدن احساسات عمومی جامعه شده اند و از حساسیت بالایی برخوردار بوده اند. پرونده هایی مثل قتل کودکان بی گناه (بنیتا کوچولو در تهران، آتنا در پارس آباد، کیانا ۷ساله در نیشابور و…) یا جنایت های دلخراشی که در ملأعام رخ داده و انتشار خبر آنها باعث وحشت یا انزجار افکار عمومی شده است. همین فشار افکار عمومی است که سبب می شود در این پرونده ها، مسئولان قضایی در دادسراها برای اینکه پاسخ سریع و محکمی به این گونه جرایم بدهند، با رسیدگی ویژه، تحقیقات را با سرعت بیشتری انجام داده و با صدور کیفرخواست در کمترین زمان ممکن، پرونده را برای شروع محاکمه به دادگاه کیفری ارسال کنند. معمولا نیز پس از صدور کیفرخواست، متهمان این پرونده ها به طور ویژه و در جلسات فوق العاده در دادگاه محاکمه شده و حکم صادره از سوی دادگاه به نسبت سایر پرونده ها با سرعت بسیار بیشتری بررسی و درصورت تأیید به مرحله اجرا درخواهد آمد. با این حال صدور کیفرخواست در ۵روز در پرونده قتل میترا استاد، حتی در بین پرونده های ویژه نیز رکورددار محسوب می شود و کمتر پرونده جنایی بوده که کیفرخواست آن با این سرعت صادر شده باشد. البته دلیل این اتفاق می تواند روشن بودن همه ابعاد پرونده، صراحت کامل اعترافات متهم و عدم وجود هرگونه پیچیدگی و ابهام در پرونده از نظر بازپرس پرونده و دادسرا نیز باشد اما به نظر می رسد در خارج از دادسرا، هنوز سؤالات زیادی در ذهن مردم و خبرنگاران درباره این جنایت، زندگی نجفی و همسر دومش و انگیزه متهم برای ارتکاب جنایت وجود داشته باشد که پاسخی به آنها داده نشده است. روز گذشته تماس خبرنگار همشهری با وکلای نجفی برای به دست آوردن اطلاعات تازه درخصوص روند رسیدگی به پرونده نتیجه ای در بر نداشت اما مشخص شد که علاوه بر ۲ وکیل قبلی نجفی، قرار است وکیل دیگری نیز به آنها اضافه شود که هنوز به طور رسمی وارد پرونده نشده است. وکیل سوم متهم پرونده، حمید گودرزی، بازپرس پرونده های جنایی زیادی است که در سال های گذشته جنجالی شده بودند.

پرونده هایی مانند خفاش شب و پرونده شاهرخ و سمیه که به سال ها قبل بر می گردند و مدت ها خبر اول صفحات روزنامه ها بودند و خیلی از مردم هر روز آنها را دنبال می کردند. همه این اتفاقات در حالی رخ می دهند که به نظر می رسد تنها راه نجات متهم از صدور حکم قصاص، رضایت اولیای دم مقتول، یعنی پدر و مادر میترا و پسر او به نام مهیار است. پسری که به گفته برادر میترا، ۱۶ساله است و می تواند در دادگاه درخواست خود را مطرح کند. به همین دلیل تلاش وکلای متهم و همچنین نزدیکان او برای گرفتن رضایت خانواده مقتول آغاز شده است و هر چند خانواده مقتول تا کنون مدعی شده اند که چیزی جز قصاص نمی خواهند، اما آنها امیدوارند با جلب رضایت اولیای دم، این پرونده را به سرانجامی جز قصاص برسانند.


منبع:شوک آنلاین

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد