فاجعه در جنت آباد تهران /  مرگ یک کارگر جوان بر اثر برق‌گرفتگی

2 مرد تهرانی درجا خشک‌شان زد / فاجعه در جنت آباد


تاریخ :جمعه,۱۵ شهریور ۱۳۹۸
تعداد بازدید :2108


حوادث رکنا: سخنگوی آتش نشانی تهران از مرگ یک کارگر جوان بر اثر برق گرفتگی خبر داد.

2 مرد تهرانی درجا خشک شان زد / فاجعه در جنت آباد

سید جلال ملکی با اعلام خبر برق گرفتگی دو کارگر در یک ساختمان در حال ساخت درمنطقه جنت آباد درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 16:17 امروز (14 شهریور 98) حادثه برق گرفتگی در محله جنت آباد، بلوار شهید پژوهنده به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش نشانان ایستگاه 27 آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل حادثه ساختمان در حال ساخت بود که کارگران در آن در حال عملیات بتن ریزی برای تکمیل سقف طبقه اول بودند.

وی تصریح کرد: دستگاه بتن ریز به دلیل قرار گرفتن لوله فلزی دستگاه تزریق کننده بتن در نزدیکی سیمهای برق فشارقوی، برق دار شده و دو کارگر مشغول کار در طبقه اول به دلیل تماس با این لوله ها شدیداً دچار آسیب دیدگی شده بودند.

ملکی افزود: این افراد که دو کارگر 30 تا 35 ساله ایرانی بودند تحویل عوامل اورژانس شدند که مشخص شد یکی از آنها جان باخته اما نفر دوم زنده مانده و دچار وضعیت وخیم بود که به مراکز درمانی منتقل شد.

سخنگوی آتش نشانی تهران با اشاره به پایان این عملیات در ساعت 16:56، متذکر شد: در گذشته نیز شاهد از این قبیل بودیم، باید دقت لازم حین کار صورت بگیرد و موانعی مانند سیم برق بر سر راه کارگران وجود نداشته باشد.

وی یادآورشد: برق فشارقوی حریم امنی دارد و نزدیک شدن بیش از حد به آن حتی بدون تماس مستقیم، امکان برق گرفتگی را در پی دارد


منبع:رکنا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد