ناگفته های پدرو مادر میترا استاد درباره نجفی! / در مراسم خاکسپاری چه گذشت؟ + فیلم


تاریخ :شنبه,۱۱ خرداد ۱۳۹۸
تعداد بازدید :1502


رکنا: بعد از ظهر پنجشنبه جسد میترا استاد، همسر دوم محمدعلی نجفی در حالی در بهشت سکینه کرج به خاک سپرده شد که پدر و مادرش هنوز برای طرح شکایت به دادسرای جنایی تهران نرفته‌اند. از سوی دیگر، بعد از ظهر دیروز متهم پرونده به برج آرمیتا در سعادت آباد منتقل شد و در حضور بازپرس پروده و سرپرست دادسرای جنایی تهران صحنه قتل را بازسازی کرد.

تصاویر کمتر دیده شده از میترا استاد در کنار نجفی

4 روز پس از جنایتی که در طبقه هفتم برج آرمیتا در سعادت آباد تهران رخ داد و کشور را در شوک فرو برد، هنوز افکار عمومی پیگیر این پرونده است و به دنبال سؤالاتی که هنوز پاسخی قانع کننده برای آنها پیدا نشده است. شهردار سابق تهران در دومین روز از دستگیری اش در برابر خبرنگاران به سوالات آنها پاسخ داد و از ماجرای آشنایی اش با مقتول گفت و ازدواج با وی و اختلافاتی که با او داشت و در نهایت قتل این زن. همسر اول او و دخترخوانده اش نیز از رفتار خوب وی، تحت فشار بودنش و همچنین نامه هایی گفتند که نجفی پیش از جوایت از خودش به جا گذاشته و در آن انگیزه اش از قتل را شرح داده بود. با این حال، خبری از خانواده مقتول نبود وهیچ اظهار نظری از آنها منتشر نشده بود تا اینکه روز پنجشنبه مراسم خاکسپاری میترا استاد در قطعه مجاوز 10 در بهشت سکینه کرج برگزار شد.
این مراسم حدود ساعت 3 بعد از ظهر و با حضور پدر و مادر، برادر و پسر میترا و دیگر اقوامشان که تعداد آنها بیشتر از 40 نفر نمی شد، برگزار شد وبه این ترتیب پیکر میترا در حالی به خاک سپرده شد که مادرش بر بالین پیکر بی جان دخترش گریه می کرد و به زبان کردی می گفت: «میترا آرام بخواب. قول می دهم که تقاصت را بگیرم. قول می دهم که انتقام را بگیرم.»
پدر میترا نیز  گفت: میترا فرزند بزرگم بود و خبر مرگش، کمرم را شکست. من وقتی خبر را شنیدم شوکه شدم، چون در همه این مدت از چیزی خبر نداشتم حتی نمی دانستم که دخترم با شوهرش دچار مشکل و اختلاف شده است. من در شهرمان که فرزندانم زنگ زدند و گفتند که دخترم توسط شوهرش به قتل رسیده است. حالا هم کاری به شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و چیزهایی که می گویند ندارم. همه چیز دست قانون است و ما هم همه چیز را به قانون می سپاریم.
بازسازی  صحنه جنایت
یک روز پس از خاکسپاری میترا استاد، اتفاق عجیبی در پرونده رخ داد، اتفاقی که خبر از رسیدگی سریع و ویژه این پرونده می دهد و به نظر می رسد دادسرای جنایی تهران عزمش را جزم کرده که در کمترین زمان ممکن این پرونده را به سرانجام برساند. ماجرا اما از این قرار بود که بعد از ظهر دیروز محمدعلی نجفی در سکوت کامل خبری به برج آرمیتا منتقل شد تا در محل جنایت صحنه قتل همسر دومش را بازسازی کند. تیم پیس حتی برای اینکه از دید خبرنگاران پنهان بمانند، شهردار سابق تهران را از در پارکینگ و مخفیانه وارد ساختمان کردند و پس از آن اجازه حضور خبرنگاران در ساختمان داده نشد. به این ترتیب پلمپ در آپارتمانی که جنایت در آنجا رخ داده بود، باز شد و بازسازی صحنه قتل از ساعت 14.10 تا حدود 15.15 انجام شد و پس از آن، در آپارتمان مجدداً پلمپ شد و تیم تحقیق برج آرمیتا را ترک کرد و متهم پرونده نیز به اداره آگاهی منتقل شد.
قال گذاشتن وکلا
اما دقایقی از رفتن تیم تحقیق از محل حادثه می گذشت که وکلای متهم، یعنی لاله عقبایی و سیدمحمود علیزاده طباطبایی سررسیدند. به آنها اعلام شده بود که بازسازی صحنه قتل ساعت 4 بعد از ظهر انجام می شود و آنها وقتی به محل حادثه رسیدند و باخبر شدند که بازسازی اجام و تیم تحقیق آنهجا را ترک کرده اند، شوکه شدند.
فیلم قدیمی
وکلای شهردار سابق تهران در گفت و گو با خبرنگاران به بیان جزئیاتی از پرونده پرداختند و گفتند: انتظاری که از دستگاه قضایی داریم، این است که همانطور که رئیس قوه قضاییه اعلام کرده، قانونی عمل کند. آنها همچنین درباره فیلمی که از صدا و سیما و ساعاتی پس از تسلیم شدن نجفی منتشر شد، گفتند بخش هایی از این فیلم مربوط به گذشته است. خود آقای نجفی گفت صحنه هایی که در آن وی در حال سلام کردن با مأموران است، متعلق به گذشته است که مونتاژ شده است. حتی بازپرس پرونده از آقای نجفی پرسید که قصد دارد از خبرنگار صدا و سیما به خاطر این کار شکایت کند، که او جواب داد: «نه، قصد شکایت ندارم.»
وکلای متهم پرونده با بیان اینکه این حادثه سیاسی نبوده و ما نمی خواهیم مسائل سیاسی به این ماجرا کشیده شود، به خانواده مقتول تسلیت گفتند و برای آنها آرزوی صبر کردند


منبع:رکنا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد