نقشه پلیدانه پسر 17 ساله - از دیوار وارد خانه او شدم

نقشه پلیدانه پسر 17 ساله برای زن همسایه در دماوند / از دیوار وارد خانه او شدم ! + عکس


تاریخ :یکشنبه,۲۷ مرداد ۱۳۹۸
تعداد بازدید :1099


رکنا: با شکسته شدن حکم قصاص چوپان جوان که در ۱۷ سالگی دست به قتل زده بود وی بار دیگر پای میز محاکمه ایستاد.

نقشه پلیدانه پسر 17 ساله برای زن همسایه در دماوند / از دیوار وارد خانه او شدم ! + عکس

به گزارش خبرنگار رکنا، سی و یکم شهریور ماه سال ۸۹ به پلیس دماوند خبر رسید یک زن جوان در خانه اش کشته شده است. پلیس به خانه ویلایی مورد نظر رفت و با جسد خونین زن ۲۸ ساله به نام فائزه روبه رو شد.

شواهد نشان می داد این زن با ضربه های جسم سخت به سرش از پا درآمده است.

همسر وی به مأموران گفت: عصر برای خرید از خانه بیرون رفتم. چند ساعت بعد وقتی به خانه برگشتم با جسد خونین همسرم روبه رو شدم .به نظر می رسد یک نفر وارد خانه من شده و همسرم را کشته است.

به دنبال اظهارات این مرد تلاش برای ردیابی عامل جنایت آغاز شد .یک هفته از این ماجرا نگذشته بود که مرد سالخورده ای با پلیس تماس گرفت و راز جنایت را برملا کرد.

وی گفت : من صاحب چند گله هستم. یکی از چوپان هایی که برای من کار می کند پسر ۱۷ ساله به نام احمد است.او چند روز بعد پیش در حالی که آشفته بود پیش من آمد و گفت یک زن را کشته و خودش هم در درگیری با زن جوان چاقو خورده بود و زخمی شده بود .

با اطلاعاتی که این مرد به پلیس داد احمد ۱۷ ساله بازداشت شد .

وی در بازجویی های اولیه گفت : زن جوان را از قبل می شناختم .من با انگیزه سرقت مقابل خانه او رفتم و کشیک دادم . وقتی همسرش خانه را ترک کرد از بالای دیوار به داخل خانه رفتم و با زن جوان درگیر شدم.

او حتی با چاقو یک ضربه به من زد و من هم با چوبی که همراه داشتم چند ضربه سر او زدم و فرار کردم .من در آن درگیری چیزی ندزدیدم. چون زخمی شده و بسیار ترسیده بودم بسراغ صاحب کارم رفتم و واقعیت را به او گفتم.

به دنبال اظهارات پسر جوان وی پای میز محاکمه ایستاد اما در دادگاه قتل را انکار و ادعای جدید را مطرح کرد.

وی گفت: من در حال عبور از خیابان بودم که صدای کمک خواهی زن جوان را شنیدم. من حتی قبل از این ماجرا را ندیده و او را نمی شناختم. من برای نجات زن جوانی که صدایش را شنیده بودم از دیوار خانه بالا رفتم و یک مرد غریبه را دیدم.

مرد غریبه به محض روبه رو شدن با من چاقو کشید و مرا زخمی کرد .او با چوب چند ضربه به سر زن جوان زد .او می خواست مرا بکشد کهبلافاصله از روی دیوار فرار کردم و جانم را نجات دادم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده احمد را به قصاص محکوم کردند اما وی به حکم صادره اعتراض و درخواست اعاده دادرسی را مطرح کرد . به این ترتیب حکم قصاص وی شکسته و رسیدگی به پرونده از سر گرفته شد.

قضات دادگاه بار دیگر وی را به پزشکی قانونی معرفی کردند تا روشن شود هنگام ارتکاب جرم رشد عقلی داشته یا نه.

پس از استعلام نظر کارشناسان پزشکی قانونی احمد که حالا بیست و شش سال دارد در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد .

وی در دادگاه خودش را بی گناه خواند و ادعا کرد تحت فشار و شکنجه به قتل اعتراف کرده و بی گناه است .

وی به قضات گفت: باور کنید من زن جوان را نمی شناختم و او را نکشتم. من بی دلیل بازداشت شدم و 9سال از بهترین روزهای زندگی ام را در زندان گذراندم. من فقط برای کمک به زن جوان از دیوار خانه اش بالا رفتم و با مرد غریبه روبه رو شدم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند


منبع:رکنا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد