نقشه پلید پسر جوان برای خاله اش! / در همدان فاش شد


تاریخ :شنبه,۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
تعداد بازدید :1265


رکنا: پسر جوان برای خاله اش نقشه شومی داشت.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی همدان گفت: یک پسر جوان با سوء استفاده از اطلاعات کارت بانکی و فعال کردن رمز اینترنتی، اقدام به برداشت غیرمجاز ۱۵۰ میلیون ریال از حساب خاله اش کرد.فیروز سرخوش نهاد، رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی همدان اظهار داشت: بانویی با مراجعه به پلیس فتا خبر از برداشت غیرمجاز از حساب بانکی اش می دهد.

وی اضافه کرد: با انجام یکسری تحقیقات مشخص شد که این برداشت ها اینترنتی و خرید از طریق فضای مجازی تلگرام صورت گرفته است.

رییس پلیس فتا همدان ادامه داد: ماموران با بررسی گردش مالی، متهم را شناسایی و دستگیر کردند که در مواجه با شاکیه مشخص شد متهم خواهر زاده وی است.

سرهنگ سرخوش نهاد بیان کرد: شاکیه کارت عابر بانک خود را در اختیار خواهرش قرار داده و فرزند خواهرش نیز در یک فرصت با ثبت اطلاعات کارت، اقدام به فعال کردن رمز اینترنتی آن کرد.

وی از شهروندان خواست کارت و رمز آن را در اختیار هیچ فردی قرار ندهند و در صورت مجبور شدن به افشای رمز در اولین فرصت نسبت به تغییر آن و تعیین رمز جدید اقدام کنند.

این مقام انتظامی تاکید کرد: همچنین از انتخاب شماره شناسنامه، سال تولد و دیگر اعداد که به آسانی در دسترس دیگران قرار می گیرد به عنوان رمز و نوشتن و قرار دادن رمز در کنار کارت عابر بانک پرهیز کنند


منبع:رکنا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد