در ناآرامی‌های دیشب شهرهای استان اصفهان چه گذشت/ حمله به کلانتری در قهدریجان/ آخرین آمار کشته شدگان


تاریخ :سه شنبه,۱۲ دی ۱۳۹۶
تعداد بازدید :1013


رجانیوز: با احتساب دو کشته در خمینی شهر، مجموع کشته‌های دیشب استان اصفهان به هشت نفر رسید.همچنین یک بسیجی و یک پاسدار نیز در نجف آباد به شهادت رسیدند.

در حالی که مشاهدات عینی از میادین و نقاط مختلف شهر اصفهان حکایت از آن دارد که شب گذشته با حضور نیروهای امنیتی و انتظامی و تدبیر نیروهای انقلابی اصفهان در شرایط امنیتی مطلوبی به سر می‌برد این وضعیت در اکثریت قریب به اتفاق شهرستان‌های بزرگ استان از جمله کاشان و شهرضا نیز به همین منوال بوده است.

اما وضعیت در برخی از شهرها به گونه دیگری است، اخبار رسیده از برخی شهرستان‌ها از جمله خمینی‌شهر و نجف‌آباد حکایت از آن دارد که مسائلی سبب شده تا وضعیت امنیتی به حالت عادی باز نگردد.

این درحالی بود که دیشب شهرهای قهدریجان، خمینی شهر،کهریزسنگ، شاهین شهر، فولاد شهر، زرین شهر، نجف آباد؛ شب ناآرامی را سپری کردند.

در قهدریجان اغتشاش گران به کلانتری 14 این شهر حمله کردند که پس از درگیری با نیروهای انتظامی، شش نفر از مهاجمانی که قصد ورود به این مرکز انتظامی را داشتند، جان خود را از دست دادند.

در خمینی شهر هم، خانواده ای که در حال عبور از محل درگیری ها بودند؛ مورد اصابت گلوله اغتشاش گران قرار گرفتند که در نهایت پسر 11 ساله کشته و پدر خانواده مجروح شد.

آشوبگران در کهریزسنگ هم دو پاسدار جوان را با اسلحه ای ساچمه زن مورد هدف قرار دادند.

در این حادثه پاسدار علی شاه سنایی به شهادت رسید و پاسدار دیگر مجروح شد.

آشوب ها در شاهین شهر به نحوی دیگر تمام شد

مردم شاهین شهر که از شدت اغتشاش ها به ستوه آمده بودند، به کمک نیروهای انتظامی و بسیج آمدند و آشوبگران را پراکنده کردند.

اغتشاش گران در شاهین شهردر چهار راه عطار شعبه های بانک مسکن را تخریب کردند؛ بانک ملت را به آتش کشیدند و شیشه های بانک صادرات را هم خرد کردند.

آنان درصدد بودند وارد مجتمع فرهنگی نگارستان واقع در میدان شهرداری شوند که نیروهای بسیج مانع از ورود آنان به این مکان شدند.

آشوبگران امشب ساختمان شورا را در خیابان بهداری این شهر به آتش کشیدند.

در جریان اغتشاش آشوبگران در فولاد شهر، بانک های ملی و مهر اقتصاد در خیابان آتش نشانی به آتش کشیده و شیشه های ساختمان های شهرداری شکسته و به اموال عمومی خسارت وارد شد.

در زرین شهر، مرکز شهرستان لنجان هم آشوبگران خسارت هایی به اموال عمومی وارد کردند.

نجف آباد هم امشب شاهد حضور اغتشاشگرانی بود که قصد خسارت زدن به کلانتری شهر را داشتند که با مقاومت نیروی بسیج رو برو شدند.

در آشوب های دوشنبه شب استان اصفهان بیش از 100 نفر دستگیر شدند.

نیروهای غیربومی در رأس دستگیرشدگان

بررسی‌های میدانی حکایت از آن دارد که اگر چه مردم مطالبات به حق و منطقی از مسؤولان دارند اما برای این تنش‌هایی که امنیت مردم را به خطر انداخته دو عامل عمده یعنی برخی اختلافات قدیمی میان مردم و دیگری وجود سلاح سرد و گرم در دست اهالی منطقه را می‌توان به عنوان علت اصلی این وضع در سه شب گذشته قلمداد کرد.

البته بر اساس برخی گزارش‌های رسیده از منابع انتظامی، دستگیری‌هایی که طی چند روز اخیر صورت گرفته نشان‌دهنده این نکته مهم است که بسیاری از این افراد و سرکرده‌های اغتشاشات، بومی آن مناطقی که در آنجا مبادرت به آشوب و تخریب کردند نبوده و از نقاط دیگر به این شهرها آمده‌اند.

گزارش خبرنگاران فارس از گفت‌وگو با مردم مناطق مختلف استان نیز این موضوع را تائید می‌کند که نه تنها چهره‌های ناشناخته لیدری تجمعات را برعهده دارند بلکه این عوامل با تهییج احساسات هم نتوانستند اهالی بومی هر شهر برای صف‌کشی در برابر مردم و آسیب به اموال عمومی را همراه کنند.

شهادت 2 نفر در تیراندازی منافقان در کهریزسنگ

گزارش خبرنگار فارس از نجف‌آباد حاکی از آن است که آشوبگران و منافقان کوردل دوشنبه شب در کهریزسنگ شهرستان نجف‌آباد با سوءاستفاده از شرایط به وجود آمده، با اسلحه شکاری اقدام به شلیک به سمت نیروهای انتظامی و امنیتی کردند که منجر به زخمی شدن چند نفر و شهادت یک نیروی سپاه پاسداران و به گفته بخش خبر رسانه ملی شهادت یک مامور نیروی انتظامی شد.

یکی از شهدای این حادثه شهید سجاد شاه‌سنایی پاسدار نیروی هوافضای سپاه در استان اصفهان بوده که بر اثر شلیک مستقیم به شهادت رسید. این شهید بزرگوار حدود 30 ساله و هم رزم شهید مدافع حرم علی شاه‌سنایی بود که دو فرزند 2 و 5 ساله پسر داشت.

اخبار تکمیلی از اتفاقات شب گذشته برخی شهرها

شب گذشته اکثر مناطق خمینی‌شهر با حضور عوامل انتظامی شب آرامی را پشت سر گذاشت اما در بخشی از تجمعات پراکنده و در نتیجه تیراندازی کور اغتشاش‌گران در خمینی‌شهر دو رهگذر که یکی از آن‌ها یک نوجوان و دیگری یک مرد کهنسال بوده کشته شدند.

در نتیجه اغتشاشات دو روز گذشته در این شهر چند نفر زخمی شده و به چند مکان عمومی خساراتی وارده شده است اما از اواسط شب گذشته آرامش به همه مناطق خمینی‌شهر باز گشته است.

در قهدریجان (فلاورجان) هم جمعیتی در حدود 200 تا 300 نفر قصد حمله به پایگاه پلیس را داشتند که با اقدام به موقع نیروی انتظامی متفرق شدند اما در ادامه این درگیری‌ها و استفاده از سلاح‌های گرم و سرد توسط اغتشاش‌گران 6 نفر در این حادثه کشته شدند.

در شاهین‌شهر نیز علی رغم تحرکات دو شب گذشته، دیشب وضعیت با حضور نیروهای انتظامی و انقلابی در آرامش بود و تنها گروه اندکی در این شهر دست به تجمعات و خسارت به برخی از بانک‌ها و اموال عمومی زدند که با حضور به موقع نیروها به سرعت آرامش به شهر بازگشت.

به گزارش فارس، در سایر شهرها علی‌رغم برخی تحرکات جزئی گزارش عمده‌ای مبنی بر تجمعات و یا تخریب اموال عمومی منتشر نشده و مردم دیشب با حضور نیروهای انتظامی و انقلابی با آرامش شب را سپری کردند.

اعتراف دستگیرشدگان حوادث اخیر اصفهان به ارتباطات خارجی

متهمان دستگیرشده در اغتشاشات روزهای گذشته اصفهان اعترافات مهمی در رابطه با نوع ارتباطات خود با شبکه‌های ضدانقلاب و خط‌گیری‌ها از سلطنت‌طلبان و معاندین کردند.

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این رابطه می‌گوید: یکی از دستگیرشدگان اغتشاشات روزهای گذشته در اعترافات خود از رابطه با رادیو فردا سخن گفته است؛ این متهم اعتراف کرده است که رادیو فردا سوژه‌هایی برای او ارسال کرده و وی نیز اقدام به تهیه و ارسال اخبار متناسب با این سوژه‌ها کرده است.

به گفته وی تلفن‌های همراه اکثر متهمان از نوع برندهای لوکس خارجی با قیمت‌های چند میلیونی بوده است؛ این در حالی است که این افراد به بهانه اعتراض به وضعیت معیشتی و مسائل اقتصادی با سوءاستفاده از مطالبات مردم به خیابان‌ها آمده و به اموال عمومی خسارت زدند.

تلاش برای پروژه کشته‌سازی در ناآرامی‌های شاهین‌شهر

البته این گروهک‌ها برای پیشبرد اهداف خود و پیاده‌سازی نقشه‌های از پیش تعیین شده برای ناامن کردن ایران متوسل به شیوه‌های نخ‌نما شده و تکراری شدند و تظاهرات را وارد فاز آشوب‌های خیابان و پروژه‌های کشته‌سازی کردند.

بر همین اساس در اغتشاشات یکشنبه شب شاهین‌شهر که چند بانک را به آتش کشیده، خسارات زیادی به وسایل نقلیه عمومی و مردم زده و حتی به چند نهاد دولتی و نظامی حمله کردند، سه نفر از افراد حاضر توسط افراد ناشناس کشته شدند تا گروه‌های وابسته به سلطنت‌طلبان بتوانند با مرتبط کردن این کشته‌ها به نظام، افکار عمومی را با خود همراه کنند موضوعی که در گذشته نیز مسبوق به سابقه بوده است.

حمله آشوبگران به نیروی انتظامی قهدریجان اصفهان ناکام ماند

شب گذشته علیرغم کاهش چشمگیر سطح اغتشاشات، در تعدادی از مناطق خشونت اغتشاشگران منجر به حوادث خسارت باری شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،  شب گذشته علیرغم کاهش چشمگیر سطح اغتشاشات، در تعدادی از مناطق خشونت اغتشاشگران منجر به حوادث خسارت باری شد.

بر اثر تیراندازی کور آشوبگران در خمینی شهر،  دو نفر از جمله یک نوجوان ۱۱ ساله کشته شدند. یک پاسدار سپاه نیز در نجف آباد به ضرب گلوله ساچمه‌ای آشوبگران شهید شد.

در قهدریجان اصفهان هم آشوبگران با حمله به مقر نیروی انتظامی قصد ربودن اسلحه‌ها را داشتند که با ایستادگی ماموران و درگیری ایجاد شده برخی از ماموران آسیب جدی دیدند.

در این درگیری ۵ نفر از  آشوبگران نیز کشته شدند. با این وجود شب گذشته شهر‌هایی مانند دورود که در شب‌های پیش از آن ناآرام بود، در آرامش به سر می‌برد. 


منبع:اقتصاد نیوز

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد