امیر علی پسر بچه 9 ساله جان پسر تهرانی را نجات داد + عکس | مجله پادرا

پسر ۹ ساله یزدی پسر بچه تهرانی را نجات داد / همه گریه می کردند + عکس


تاریخ :سه شنبه,۱۹ شهریور ۱۳۹۸
تعداد بازدید :1147


امیر علی درویش پسر 9 ساله یزدی به بیماران جان دوباره ای بخشید.

تصادف

به گزارش رکنا، با کمک تیم تخصصی پزشکان قلب پسر ۹ ساله یزدی که براثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود در روز عاشورا با پرواز به تهران منتقل شد تا به پسر ۹ ساله تهرانی اهدا شود.

چند روز پیش بود که امیرعلی درویش در یک حادثه رانندگی آسیب دید و راهی بیمارستان شهید رهنمون شد.

تلاش برای بازگرداندن امیرعلی به زندگی آغاز شد اما شدت ضربه ای که به سر پسرک ۹ ساله وارد شده بوده باعث شد او دچار مرگ مغزی شود.

با مرگ مغزی کودک تیم رضایتگیری واحد فراهم اوری اعضای پیوندی بیمارستان موفق شدند رضایت خانواده امیرعلی برای اهدای اعضای بدن او را بگیرند.

به این ترتیب سفر قلب کوچک امیرعلی از یزد به تهران در روز عاشورا کلید خورد.

دکتر ساناز دهقانی رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها وزارت بهداشت دراین باره گفت: در تهران کودک نه ساله ای برای ادامه زندگی به پیوند قلب نیاز داشت به همین منظور با اعلام رضایت بیمار مرگ مغزی یزدی تیمی از پزشکان صبح امروز با پرواز به یزد رفتند.

وی افزود:با توجه به هماهنگی وهای انجام شده اورژانس و با کمک اورژانس کشور تیم پزشکی تخصصی از آشیانه هواپیمایی ریاست جمهوری پرواز و پس از فرود هواپیما در یزد بلافاصله به بیمارستان شهید رهنمون یزد رفتند تا بعد از دریافت قلب پیوندی به تهران بازگردند.

وی در پایان افزود:در حال حاضر تیم پزشکی برای انتقال قلب به تهران تمام تلاش خود را انجام می دهد و امیدواریم پیوند نیز با موفقیت انجام شود


منبع:رکنا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد