ازدواج موقت فقط با 15 هزار تومان !


تاریخ :جمعه,۸ تیر ۱۳۹۷
تعداد بازدید :3099


دختران داوطلب ازدواج روی صندلی ها نشسته اند، هر صندلی یک شماره یا به اصطلاحِ برگزارکنندگان یک کد دارد، پسران یا مادران آنها دختران را می بینند و یک یا چند کد را یادداشت می کنند و با دخترانی که انتخاب کرده اند حرف می زنند؛ آثار خجالت روی صورت بعضی دخترها واضح است، آثار پشیمانی.

ندا ۱۵ هزار تومان برای پر کردن فرم مشخصات و قرار دادن آن در کانال مؤسسه که مجوزدار هم هست، پرداخته است، از احساسش می پرسم، دوست ندارد حرفی بزند، تنها چیزی که می گوید و از رفتارش می فهمم، حس حقارت است.

مؤسسات مجوزدار و بدون مجوز متعددی در فضای مجازی به بهانه واسطه گری ازدواج و معرفی دختر و پسرهای در آستانه ازدواج به یکدیگر فعال هستند اما آیا ازدواج اینترنتی با ساختار فرهنگی و اجتماعی مردم ما سازگار است؟ آیا آشنایی های اینترنتی به ازدواج های درستی منتهی می شود؟

بررسی کانال یکی از این مؤسسات که اقدام به واسطه گری مجازی ازدواج کرده است و با دریافت ۱۵ هزار تومان آگهی درخواست ازدواج را منتشر کرده و برای ارسال مجدد مشخصات و به اصطلاح ری شات ۱۰ هزار تومان از دختر و پسرها می گیرد، نشان می دهد، اکثر آگهی از سوی دختران متولد دهه شصت منتشر شده اند، در این آگهی ها از قد و وزن و علایق تا تحصیلات و شروط قید شده اند. فعالیت اصلی مؤسسه مورد بررسی آموزش خانواده و مشاوره است اما برای آشنایی دختر و پسرها برای ازدواج هم فعالیت می کند.

این مؤسسه اصطلاحاً فرهنگی از قِبل برگزاری کلاس های مشاوره درآمد خوبی دارد، یکی از شرکت کنندگان دوره های مشاوره این مؤسسه بیان کرد: کارشناسی ارشد مطالعات زنان هستم و چهار ترم دوره مشاوره را در این مرکز گذراندم، هر ترم ۷۰۰ هزار تومان از ما دریافت شد و کلاس ها حدوداً ۳۰ نفره بود، قرار بود مدرکِ سازمانی که مؤسسه از آن مجوز دریافت کرده به ما داده شود، یعنی ما بر همین اساس ثبت نام کردیم اما برخلاف وعده اولیه مدرکی که ارائه شد، داخلی بود.

تحقیر دختران دم بخت به اسم مشاوره

یکی از دخترانی که این مؤسسه و فعالیت هایش را چند سالی است که می شناسد درباره نوع فعالیت های مؤسسه در خصوص ازدواج و مشاوره گفت: کار مؤسسه گاهی تنها در حد دادن شماره است، پیش آمده که دختر بعد از مدتی فهمیده پسر معرفی شده اصلاً قصدش ازدواج یا ازدواج دائم نیست و یا اطلاعاتی که توسط دختر یا پسر ارائه شده غلط است، ضمانتی هم وجود ندارد.کسی هم که تلفنی جواب موردها را میدهد گاه، ظاهراً بدون اینکه متوجه باشد قبلاً به هر شخص چه موردی معرفی کرده است، شماره تلفن دختران را به پسر می دهد.

وی افزود: یکی از اتفاقات آزاردهنده این مؤسسه این است که کلاً شخصیت بانوان خیلی برایش اهمیت ندارد، گاه در کانال آگهی افرادی منتشر می شود که گویا عقده هایشان را در آگهی می آوردند، آنهم با نگاه از بالا و بد به زن. به نظر من این قبیل آگهی ها باید توسط ادمین اصلاح شوند که مؤسسه این کار را نمی کند.

داستان آشنایی های اینترنتی برای ازدواج و ناهمگنی آن با ساختار فرهنگی و اجتماعی کشور داستانی تکراری است، ورود مؤسسات مجوزدار به این عرصه برای مطمئن کردن واسطه گری اینترنتی در شرایطی که خود موسسه شناخت کافی از طرفینی که قرار است به یکدیگر معرفی کند، ندارد، نه تنها به افزایش آمار ازدواج منتهی نمی شود بلکه با از بین بردن اعتماد به نفس و خدشه اعتماد به دیگران، میزان علاقه به ازدواج را هم کاهش می دهد.


منبع:نوداد

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد