اقدام کثیف 8 شاهزاده خانم اماراتی در سفر به بلژیک


تاریخ :شنبه,۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
تعداد بازدید :7563


رکنا: یک شاهزاده وابسته به خاندان حاکم در ابوظبی و 7 دخترش به اتهام بدرفتاری با خدمتکاران هتلی در بروکسل، محاکمه می‌شوند.

 

مرکز اتحادیه اروپا در اتفاقی نادر، 8 تن از زنان وابسته به خاندان حاکم در ابوظبی (یک مادر و دخترانش) را به جرم ارتکاب رفتارهای غیرانسانی و توهین‌آمیز با خدمتکاران خود به طور غیابی محاکمه می کند.

پایگاه خبری «دویچه وله» در این باره نوشت: شیخه حمده آل نهیان به همراه هفت دختر خود در سفر به بروکسل، در هتل لوکس «کنراد» اقامت کردند.

این پایگاه خبری می‌نویسد این افراد در سفر سال 2008 خود یک طبقه از این هتل را به مدت چند ماه به طور کامل قرق کرده و 20 خدمتکار به طور 24 ساعته به خدمت گرفتند.

خاندان آل نهیان بر امیرنشین ابوظبی حاکم است و از خاندان های پر نفوذ امارات به شمار می‌رود. این خاندان مدتی پیش باشگاه انگلیسی «منچستر سیتی» را خرید.

اکنون این زن‌ها باید در دادگاه حضور یافته و به اتهام برده‌داری و نقض قانون کار محاکمه شوند.

«پاتریشیا لوکوک»، از سازمان حقوقی «میریا» در بلژیک می گوید: «خدمتکاران زن این افراد بی هیچ دستمزدی شبانه روز برای آنها کار می‌کردند. آنها مجبور بودند جلوی اتاق این زن‌ها روی زمین بخوابند و همواره در معرض ضرب و شتم بودند.»

این سازمان بلژیکی به عنوان شاکی در این محاکمه شرکت می‌کنند.

مقامات قضایی بلژیک زمانی متوجه این اوضاع شدند که یکی از خدمتکاران موفق شد از هتل فرار کرده و به پلیس اطلاع دهد. در این هنگام مأموران برای انجام تحقیقات به محل اعزام شدند و متوجه شدند که خدمتکاران واقعا در معرض رفتار غیر انسانی قرار گرفته‌اند. پس از آن بلافاصله تحقیقات مفصلی آغاز و پرونده به دادگاه ارجاع شد


منبع:رکنا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید


دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد