انتشار عکس های ناجور دختر جوان هنگام تعویض لباس در میهمانی


تاریخ :یکشنبه,۲۷ خرداد ۱۳۹۷
تعداد بازدید :1718


حوادث رکنا: عکس‌برداری از یک دختر جوان حین تعویض لباس و انتشار این تصاویر در فضای مجازی دردسرساز شد.

 

در پى مراجعه مادرى به همراه دختر نوجوان خود به پلیس فتا پایگاه شمال خراسان‌رضوی و ابراز نگرانى مادر مبنى بر انتشار تصاویر خصوصى و محرمانه دخترش، رسیدگى به این موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار‌گرفت.

شاکی درباره شکایتش گفت: «من اصلا چنین عکس‌هایی نداشته‌ام و تا به حال این عکس‌ها را ندیده‌ام. نمی‌دانم این عکس‌ها از کجا آمده‌اند. اما می‌دانم که عکس‌ها چند‌وقت پیش پنهانی در یک مهمانی خصوصی از من گرفته شده است. من با کسی مشکلی نداشته‌ام که بخواهد من را اذیت کند. در آن مجلس همه آشنا بودیم و غریبه میان ما نبود.»

کارشناسان پلیس فتا پس از تشکیل پرونده و انجام تحقیقات اولیه دریافتند فردى ناشناس با انتشار تصاویر خصوصى و محرمانه از دختر شاکی و انتشار آن در شبکه‌هاى اجتماعى قصد هتک حرمت وى را داشته است.

در ادامه کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات فنى و اقدامات پلیسى توانستند سرنخ‌هایى را از عامل انتشار تصاویر بیابند و هویت متهم را نیز شناسایى کنند. متهم با هماهنگى قضایى به پلیس فتا پایگاه دوم شمال استان فراخوانده شد.

متهم که ١۴‌سال بیشتر نداشت و از دوستان شاکی بود با دیدن شواهد، جرم خود را پذیرفت و اعتراف کرد: «‌این تصاویر خصوصى را در یک محفل دوستانه و در زمانى که دوستم لباس‌هایش را تعویض می‌کرد از سر کنجکاوى و شیطنت به صورت پنهانى گرفتم. بعد از مدتى که بین ما اختلافاتى ایجاد شد با انتشار تصاویر در فضای مجازی سعى در گرفتن انتقام از دوستم داشتم.»

رئیس پایگاه دوم پلیس فتا استان درباره این پرونده گفت: پس از اخذ اعتراف، متهم به همراه پرونده جهت کسب تکلیف نهایى به دادسرا اعزام شد.

سرگرد شرکا به کلیه کاربران فضاى سایبرى و شهروندان توصیه کرد: به منظور داشتن فضاى سایبرى پاک از هرگونه غرض‌ورزى در این فضا جدا خوددارى کنند، چرا که با توجه به قوانین جرائم سایبرى در کشور،‌ قانون‌گذار براى هرگونه نقض حقوق شهروندى از جمله انتشار تصاویر خصوصى و محرمانه، بدون رضایت صاحب کرده است. عکس، مجازات حبس و جریمه نقدى پیش‌بینى کرده است.


منبع:رکنا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد