این دو پسر را می شناسید؟/آنها شهر تهران را به هم ریختند! + عکس بدون پوشش


تاریخ :دوشنبه,۲۵ دی ۱۳۹۶
تعداد بازدید :2938


حوادث رکنا: 2 زورگیر خشن خیابان های تهران دستگیر شدند.

این دو پسر را می شناسید؟/آنها  شهر تهران را به هم ریختند! + عکس بدون پوشش

در پی وقوع سرقت های مشابه به شیوه موبایل قاپی و گردنبند قاپی توسط سرنشیان دو دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 که طی آن سه نفر با تهدید سلاح سرد اقدام به سرقت می نمایند ، پرونده ای در این خصوص با موضوع "سرقت های به عنف" تشکیل و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 34 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با حضور تعدادی از شکات و مالباختگان در پایگاه سوم پلیس  آگاهی ، تمامی آنها در اظهارات خود اعلام داشتند که توسط سرنشیان دو دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 و به شیوه هایی مشابه مورد سرقت  گوشی های تلفن همراه و یا طلاجات ( گردنبندقاپی) قرار گرفتند .

یکی از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " در خیابان ایتالیا به سمت بیمارستان منتظر تاکسی بودم که در این زمان گوشی تلفن همراهم زنگ خورد ؛ گوشی را از جیب لباس خارج کرده و قصد مکالمه تلفنی داشتم که ناگهان جوانی به من نزدیک شد و در یک لحظه اقدام به قاپیدن گوشی بنده نمود ؛ این جوان به سرعت به طرف دو دستگاه موتورسیکلت هوندا 125 دوید ، سوار یکی از موتورها شد و به همراه دو جوان دیگر از محل متواری شد " .

یک خانم جوان  که با تهدید چاقو مورد سرقت طلاجات همراهش قرار گرفته بود نیز در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " در خیابان شریعتی – ابتدای خیابان ملک در حال صحبت با گوشی تلفن همراه بودم که یک هوندا 125 با دو سرنشین به من نزدیک شد ؛ آنها با تهدید چاقو اقدام به سرقت گردنبند من نموده و به سرعت از محل دور شدند " .

مالباخته ای که به شیوه ی "بارکنی" مورد سرقت محموله گوشی تلفن همراه قرار گرفته بود نیز در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " از پاساژ .... در خیابان جمهوری و به مقصد میدان شوش ، جهت تحویل دادن محموله گوشی های تلفن همراه با یک دستگاه موتورسیکلت به راه افتاده بودم ؛ پشت چراغ قرمز ایستاده بودم که ناگهان تعادل موتورسیکلت ، توسط سرنشیان دو دستگاه موتورسیکلت هوندا 125 به هم خورد و من روی زمین افتادم ؛ در همین وضعیت ، سرنشینان هوندا 125 با تهدید چاقو و قمه اقدام به سرقت جعبه کارتن های گوشی تلفن همراه پشت موتور کرده و به سرعت از محل دور شدند ".

با توجه به شیوه و شگرد مورد استفاده در سرقت ها ، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بررسی سوابق مجرمان سابقه دار که در پرونده های گذشته ی خود دقیقا به این شیوه و شگرد اقدام به سرقت کرده بودند ، موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار و حرفه ای به نام محمد . س ( 30 ساله ) شدند که بارها به اتهام سرقت به شیوه موبایل قاپی ، کیف قاپی ، زورگیری ، بارکنی و ... دستگیر و روانه زندان شده بود .

در بررسی سوابق "محمد . س" مشخص شد که وی در تمامی سرقت های خود با همراهی برادران و سایر بستگانش اقدام به سرقت می نماید و در حال حاضر نیز دو تن از برادرانش به اتهام سرقت های خشن در زندان تحمل کیفر می نمایند .

با شناسایی تصویر "محمد . س" از سوی دهها مالباخته ، شناسایی مخفیگاه محمد . س در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت اما در تحقیقات پلیسی مشخص شد که محمد پس از آزادی  از زندان ، مخفیگاه و محل سکونت خود در منطقه دروازه غار را تغییر داده است .

در ادامه رسیدگی به پرونده و با توجه به وقوع عمده سرقت ها در مناطق مرکزی شهر تهران ، هماهنگی های لازم با کلانتری های این مناطق انجام و تصاویر "محمد . س" در اختیار تیم های تجسس کلانتری ها قرار گرفت .

ساعت 13:30  19 آذرماه سال جاری  کارآگاهان تیم تجسس ویژه کلانتری 107 فلسطین در حین گشت زنی نامحسوس در خیابان حافظ به سرنشینان دو دستگاه موتورسیکلت با سه سرنشین مشکوک شده ، جهت بررسی بیشتر به آنها نزدیک شده اما سرنشینان دو دستگاه موتورسیکلت با اطلاع از هویت آنها به عنوان پلیس اقدام به فرار  می کنند .

با آغاز تعقیب و گریز ، کارآگاهان با رعایت قانون  بکارگیری سلاح اقدام به شلیک به سمت یکی از موتورها می نمایند ؛ شلیک کارآگاهان باعث توقف موتورسیکلت و دستگیری سرنشین آن ( اولین متهم ) می شود اما موتورسیکلت دوم با دو سرنشین همچنان اقدام به فرار می کند .

در ادامه ی تعقیب و گریز ، سرنشینان موتورسیکلت دوم جهت فرار از دست مأمورین با موتورسیکلت به داخل محل عبور عابرین (پیاده رو ) متواری شدند که همین موضوع باعث تصادف  شدید آنها با چند تن از عابرین و نهایتا توقف موتورسیکلت دوم می شود ؛ در این مرحله ، یکی از سرنشیان موتور ( دومین متهم ) دستگیر می شود اما نفر سوم همچنان به فرار خود ادامه می دهد .

سرانجام کارآگاهان تجسس ویژه کلانتری 107 فلسطین با شلیک گلوله ، سومین نفر را از ناحیه پا مورد هدف قرار داده و او نیز دستگیر می شود ؛ با دستگیری این شخص ، بلافاصله وی به نام "محمد . س" مورد شناسایی قرار گرفت و جهت انجام اقدامات درمانی به بیمارستان منتقل شد .

با وجود انتقال محمد . س به بیمارستان و انجام اقدامات درمانی ، پس از گذشت چند ساعت به کلانتری 107 فلسطین اعلام شد که وی به علت خونریزی شدید ناشی از اصابت گلوله و شدت جراحت فوت نموده و به این طریق پرونده ارتکاب جرایم مجرم سابقه دار "محمد .س" با بیش از 12 سابقه دستگیری برای همیشه بسته شد.

با انتقال دو متهم دستگیر شده به پایگاه سوم پلیس آگاهی ، هویت آنها به نام های مهران ( 25 ساله) و باقر (24 ساله) مورد شناسایی قرار گرفتند .

"باقر . س" ( برادر محمد ) با 8 سابقه دستگیری از سال 1385 تاکنون است که آخرین بار در سال 1394 دستگیر و در سال 1396 از زندان آزاد شده است ؛ "مهران . س" نیز پسرعموی باقر و محمد است که او نیز از سال 1387 تاکنون 5 بار دستگیر و روانه زندان شده و آخرین بار در خرداد سال 1396 دستگیر و روانه زندان شده اما پس از مدت کوتاهی با تأمین قرار قانونی از زندان آزاد شده است .

در بررسی پرونده های قضایی این دو متهم مشخص شد که مهران دارای محکومیت قطعی 7 ساله و باقر نیز دارای دو محکومیت 7 ساله و 6 ساله ( مجموعا 13 سال ) از دو شعبه اجرای احکام هستند که پس از آزادی از زندان متواری شدند .

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی ، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در ادامه اعلام این خبر گفت : "در ادامه رسیدگی به پرونده جرایم ارتکابی متهمین دستگیر شده و در تحقیقات پلیسی ، متهمین به دهها فقره سرقت به شیوه های مختلف موبایل قاپی ، گردنبندقاپی ، زورگیری و بارکنی اعتراف و با بررسی پرونده های مشابه دهها مالباخته شناسایی ، به پایگاه سوم پلیس آگاهی دعوت و متهمین توسط آنها مورد شناسایی قرار گرفتند ".

سرهنگ محمد نادربیگی در پایان این خبر گفت : "با توجه به اعتراف صریح متهمین به دهها فقره سرقت های خشن به شیوه مختلف ، سوابق متعدد آنها در ارتکاب جرایم و شناسایی دهها مالباخته ، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمین از سوی بازپرس محترم شعبه هفتم دادسرای ناحیه 34 تهران صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه نمایند " .

پایگاه سوم 5

پایگاه سوم 2

پایگاه سوم 1


منبع:رکنا

برچسب ها :این مقاله را دوست داشتید؟ آنرا به اشتراک بگذارید

دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.


star مقالات جدید

  • مقالات
  • دکتر
  • بیمارستان
  • دارو
مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
هشدار! تجويز و تعيين دوز دارو به عهده پزشک مي باشد و پورتال پادرا هيچگونه مسئوليتي در خصوص مصرف خود سرانه دارو ندارد